Jak si vybrat správný polštář na spaní?

Veba Damaškové povlečení Bohema Velké Květy modrá

Polštář je stále ještě podceňovaným zbožím a jen málokdo dokáže ocenit jeho obrovskou roli na kvalitním a zdravém spánku. Přitom je to právě on, který dokáže dovést spánek k dokonalosti.

Na trhu najdete široký výběr polštářů různých rozměrů, materiálů a vlastností, které Vám slibují komfort. Záleží ale na zvycích a požadavcích na pohodlí každého z Vás. Jak tedy máte vybrat ten správný polštář, abyste už nemuseli trápit nespavostí či snad dokonce bolestí páteře?

Jak vybrat velikost polštáře?

Výzkumy prokázaly, že správný polštář by měl podpírat krční páteř tak, aby byla v rovině s celou páteří. Neměl by tedy sahat pod ramena, protože rameno se musí (pro dosažení zmíněné roviny páteře) zabořit do matrace. Bohatě si tedy vystačíte s polštáři malých rozměrů (50×70 cm nebo 40×60 cm), které v případě potřeby vyšší podpory hlavy snadno přeložíte. Nejprodávanějším rozměrům je polštář o rozměru 70x90cm.

Jak vybrat tvar polštáře?

Na trhu jsou na výběr klasické polštáře a polštáře anatomické. První zmíněné určitě dobře znáte, anatomické jste už také určitě někde zahlédli. Mají zvláštní tvar, který dokáže zmírnit tlak, poskytnout maximální pohodlí v oblasti šíje a umožnit svalům na šíji a ramenou úplné uvolnění. Některým lidem dokonce dokáže kromě bolesti krční páteře a nespavosti zmírnit také chrápání.

Check our bestsellers!

Je při výběru polštáře důležité zohlednit spánkovou polohu?
Ano, je to práva Vaše nejčastější spánková poloha (na zádech, na boku či na břiše), podle které byste se měli při výběru polštáře řídit. Pro každou takovou polohu je totiž vhodný jiný druh polštáře.

Lidé spící v poloze na břiše více ocení polštář měkký a nízký, naplněný hedvábím nebo mikrovlákny, který se přizpůsobí váze těla a tím zaručí, že nebude docházet k příliš velkému namáhání páteře.

Pro ty, kteří spí raději na zádech, je vhodný polštář vyšší a středně měkký. Měl by udržovat páteř v přirozené zakřivené pozici a zároveň rovnoměrně podpírat krk a ramena. Zcela nejvhodnější volbou je anatomický polštář.

Lidé spící na boku by měli sáhnout po polštáři vyšším, tvrdším, nejlépe anatomicky tvarovaném, který poskytne správnou oporu také pro krk a ramena.

Pokud během noci spánkové polohy často střídáte, doporučujeme Vám střední variantu, tedy polštář středně měkký a středně vysoký. Právě pro Vás jsou určeny tzv. přizpůsobivé polštáře, které obsahují paměťovou pěnu, která se přizpůsobí teplotě těla.

Z jakých materiálů výplní mohu vybírat?

Na trhu je celá řada výplní, avšak zorientovat se v nich není těžké. Mezi moderní výplně patří polyesterové či duté vlákno. To je většinou ve formě polyesterových kuliček, které můžete snadno doplňovat nebo ubírat podle toho, jak je to pro Vás pohodlné. Duté vlákno můžete navíc bez problémů prát, protože má nízkou schopnost navlhnout.

 

Jak se dá polštář čistit?

Dnes už má většina polštářů odnímatelné a pratelné potahy. Co se ale týče čištění výplní, záleží na druhu materiálu výplně. Nejlepší tedy uděláte, pokud budete postupovat podle pokynů výrobce.

Prsteny pro štestí a zdravi

Ke zdravému životnímu stylu patří i pocity štěstí a pokojenosti. Tyto pocity může vyvolávat řada potěšujících věcí, různé dekorační předměty, ozdoby v bytě nebo na pracovním stole. Nejúčinnější ale je, když drobný předmět, který vám přináší pocity spokojenosti a štestí můžete mít stále u sebe.

Jednou možností jsou různé šperky, prstýnky a drobné ozdoby. Často se pro štěstí nosí na krku různé předměty, které symbolizují šťastné okamžiky nebo události. Zajímavé je také historie různých prstýnků a prstenů, hlavně pak různých použitých drahých kamenů. Zajímavé jsou také snubní prsteny, které pro štěstí nosí řada lidí.

 

Snubní prsteny pro štestí

Historie snubních prstenů sahá hluboko do historie. V počátcích byly snubní prsteny vyráběny z jedoduchých přírodních materiálů a jejich nošení bylo symbolem požehnání v rodinném kruhu. Při obřadech byla do těchto prstenů vkládána léčivá a ochranná síla, která měla přinés jeho nositeli sílu a zdraví. Snubní prsteny byly také symboly zapojení do kruhu rodiny a do její ochrany.

V léčivé a štěstí přinášející účinky prstenů lidé věří stále. Do těchto léčivých, ale i do snubních prstenů, jsou vkládány drahé kameny, aby se jejich léčivý a ozdravný účinek znásobil. Mezi zdraví prospěšné kamny můžeme zařadit jaspis, safír a různé řady opálů. Všechny tyto kameny se používají při výrobě uzdobných I snubních prstenů.

Zdraví a krása jdou ruku v ruce. K dosažení dobrého zdraví je možno použít řadu různých technik a postupů, třeba i takový, při kterém si dopřejete něco krásného pro oko, třeba prsten nebo i prsten snubní.