Jak si vyrobit vlastní polštář na gauč💤

Jak si vyrobit vlastní polštář na gauč

Polštáře na gauč jsou důležitou součástí interiéru, které mohou dodat pokojům nový vzhled a pocit pohodlí. Pokud hledáte nový způsob, jak přidat do svého domova novou dekoraci, můžete si vyrobit vlastní polštář na gauč. Tento projekt není těžký a vyžaduje pouze několik jednoduchých kroků.

Prvním krokem je výběr materiálu. Můžete si vybrat kvalitní látku nebo použít staré oblečení nebo textilie, které již nepoužíváte. Poté nakreslete střih na papír a nakrojte látce podle tohoto střihu. Pokud používáte starý polštář, který chcete obnovit, musíte nejprve odstranit starou látku a použít ji jako střih na novou látku.

Poté sešijte látku dohromady a nechte jednu stranu otevřenou. Poté polštář naplňte vatou nebo jiným výplněm a závěrečnou stěhuje našijte ručně. Můžete také přidat ozdobné prvky, jako jsou knoflíky, mašle nebo krajky, aby si váš polštář na gauč přizpůsobil vaše vlastní vkus.

Výroba vlastního polštáře na gauč může být zábavnou a kreativní zkušeností. Navíc ušetříte peníze na nákup nového polštáře a budete mít jedinečnou dekoraci do svého interiéru. Takže se pusťte do práce a vytvořte si vlastní polštář na gauč, který bude odpovídat vaší osobnosti a stylu.

spánek

Jak si vyrobit vlastní polštář na gauč

Krok 1: Výběr látky

V první řadě je důležité si vybrat látku, která se bude hodit jak k vašemu gauči, tak k celkovému interiéru. Pokud je váš gauč již dekorován nějakou konkrétní látkou, můžete se inspirovat nápaditými barvami nebo vzorem a vybrat něco podobného. Pokud váš gauč není celkově dekorován, zvažte barvy a vzory, které se hodí k ostatním dekoracím v místnosti.

Krok 2: Výběr náplně

V dalším kroku si zvolte náplň pro váš polštář. Pokud chcete péct polštář z pevného materiálu, můžete zvolit polyestrovou náplň. Pokud chcete měkčí, polštář s větší pružností, můžete zvolit peří nebo perlivou náplň. Zvažte také, zda chcete polštář s vyšším nebo nižším profilováním.

Krok 3: Měření a stříhání

Než začnete stříhat látku, zvažte, jak velký polštář chcete. Měřte rozměry gauče, na kterém bude polštář umístěn, a přidejte k nim asi 2,5 cm na každé straně pro švy. Opatrně stříhejte látku a zkontrolujte, zda sedí správně na gauči, než začnete šít.

Krok 4: Šití látky

Nyní, když máte připravený střih látky, můžete začít šít. Ujistěte se, že máte k dispozici již připravenou nit a jehlu, která odpovídá tloušťce látky. Začněte šít po stranách a ujistěte se, že máte rovné a pevné švy. Můžete také přidat zapínací knoflíky, pokud chcete, aby byl polštář snadno odepínatelný.

Krok 5: Naplnění polštáře

Při naplnění polštáře musíte být opatrní, abyste nevytvářeli příliš velké prostoru pro náplň. Vložte náplň postupně a průběžně ji rozmístěte uvnitř polštáře tak, aby byl rovnoměrně naplněn. Dbejte na to, abyste nedopustili vytvoření shluku náplně.

Po naplnění můžete zkontrolovat, zda polštář vypadá tak, jak jste si představovali. Pokud se vám zdá, že je skvělý, můžete se radovat z toho, že ušetříte peníze a získáte polštář, který perfektně sedí k vašemu interiéru.

Pokud máte zájem o další inspirativní nápady na výrobu polštářů nejen na gauče, navštivte tento článek na webu Apartment Therapy.

Kvalitní PÉŘOVÉ POLŠTÁŘE V AKCI ➡️

Jak si vyrobit vlastní polštář na gauč?

Krok 1: Sehnat materiály

Nejdůležitějším materiálem pro výrobu polštáře na gauč je samozřejmě látku na potah. Navíc budete potřebovat vhodné vycpávky (např. z vlny, péřových a polystyrenových kuliček), nitě, jehly a šicí stroj.

Krok 2: Navrhnout a připravit potah

Navrhněte si tvar a velikost polštáře dle svých požadavků. Poté si na zakázku vyřízněte dvě látkové kusy, které budou sloužit jako přední a zadní strana potahu.

Krok 3: Sešívat potah

Seshlížečtě strany obou kusů látky a poté je nasaďte spolu lícem k sobě a zafixujte špendlíky. Poté sešijte obě strany dohromady, takže vznikne obalový potah polštáře.

Krok 4: Vycpat polštář

Do obalového potahu nasype vycpávky – vlnu, péřové či polystyrenové kuličky. Důležité je dbát na to, aby byl polštář rovnoměrně vycpaný.

Krok 5: Uzavřít potah

Poté, co je polštář vycpán na požadovanou míru a tvar, je potřeba potah uzavřít. Přišijte jej ručně nebo strojem, takže bude pevně uzavřen.

Krok 6: Doplnit dekorační prvky

Aby byl polštář na gauči stylový i pohodlný, můžete jej ozdobit dekoračními prvky, jako jsou ozdobné knoflíky, pentle či stuhy. Tyto prvky přišijte k hotovému potahu.

Takto si můžete snadno a rychle vyrobit svůj vlastní polštář na gauč, který bude přesně odpovídat vašim požadavkům.

spánek

Polštáře na gauč – skvělá volba pro váš interiér

Co jsou to polštáře na gauč?

Polštáře na gauč jsou dekorativní polštáře určené především pro ozdobení gauče a jiných podobných sedaček. Díky nim můžete snadno a rychle změnit vzhled vašeho interiéru a přidat mu trochu zajímavosti. Tyto polštáře se vyrábějí z různých materiálů, v různých velikostech i tvarech.

Proč si pořídit polštáře na gauč?

Polštáře na gauč mají několik výhod. Zaprvé jsou to skvělá dekorace, která může výrazně změnit vzhled vaší pohovky a celého obývacího pokoje. Za druhé mohou sloužit jako opora pro vaši hlavu, krk či záda, když se chcete pohodlně usadit a sledovat televizi nebo si číst knihu. A za třetí mohou chránit vaši pohovku před opotřebením a zašpiněním.

Kde koupit polštáře na gauč?

Polštáře na gauč se dají pořídit v obchodech s nábytkem, ale také v eshopech a na tržištích. Pokud hledáte kvalitní polštáře za dobrou cenu, doporučujeme se podívat na stránky společnosti IKEA, která nabízí široký výběr různých typů polštářů na gauč.

Nechte se inspirovat a přidejte do svého interiéru trochu barev a pohodlí s polštáři na gauč! Pro více informací o těchto polštářích si můžete přečíst článek na Wikipedii.

polstarky

Jak si vyrobit vlastní polštář na gauč

  • Změřte šířku a délku gauče, na který polštář bude určen
  • Zvolte materiál a barvu polštáře
  • Vyberte náplň – buď bavlnu, pěnu nebo pera a peří
  • Vyšijte přední stranu polštáře, případně vytiskněte obrázek a přenesete ho na látku
  • Připevněte zadní stranu a okraje polštáře a ponechte stranu pro vložení náplně
  • Vložte náplň a uzavřete polštář
  • Vyřízněte a přišijte knoflíky, pokud chcete polštář ozdobit
  • Hotovo! Teď si můžete užít svůj nový polštář na gauči.

Péřové polštáře

Kategorie – Polštáře a peřiny

Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X