Jak správně používat polštář mezi kolena

Jak správně používat polštář mezi kolena – Kolenní polštář je navržen tak, aby podpíral vaše tělo během spánku. Způsob jeho použití závisí na poloze, ve které spíte, ale je důležité polštář dobře nastavit tak, aby vaše boky byly v neutrální poloze.
Je speciálně navržen tak, aby se dobře přizpůsobil vašemu tělu a poskytoval veškerou potřebnou oporu. Lze je použít pro spaní na boku i pro spaní na zádech. Většina modelů má pouze jednu tloušťku a tuhost, ale existují i nastavitelné modely. Při spaní s polštářem je nejlepší vyzkoušet několik poloh, dokud nenajdete ideální.
Například pokud se jedná o polohu na plodu, lehněte si na bok a kolena mírně pokrčte směrem k hrudníku. Polštář umístěte mezi kolena, zatímco horní část stehna máte zvednutou. Pokud spíte na zádech, umístěte polštář pod kolena nebo chodidla. Nastavujte jej tak dlouho, dokud nenajdete pohodlnou polohu.

Co je polštář mezi kolena?

Hlavním rysem tohoto polštáře je ergonomický design, který vám umožní mít dokonalou polohu při spánku. Od ostatních polštářů se liší svým obdélníkovým tvarem. Poskytuje lepší oporu nohám. Polštáře jsou nejčastěji vyrobeny z paměťové pěny díky jejím vlastnostem. Díky tomu se snadno přizpůsobí tělu a uleví vám od bolesti nohou, zad a kyčlí. Podložka pod kolena podporuje lepší průtok krve a mnoho modelů je vybaveno vestavěným popruhem, který zůstává během používání na svém místě.

Proč byste měli používat polštář na kolena?

Polštář mezi kolena je ideální pro spáče, kteří se během spánku často otáčejí. Doporučuje se hlavně lidem, kteří spí na boku, protože taková poloha může vést k nesprávnému nastavení zad, tlaku na kyčle a bolesti. Díky své konstrukci je ideální pro těhotné ženy a osoby zotavující se po úrazech. Stejně tak prospěje lidem, kteří mají příznaky apnoe, chrápání a další zdravotní potíže související se spánkem.

26 x 21 x 16 cm - Levné polštáře

Úleva od bolesti

Bolesti zad a dalších částí těla jsou obvykle důsledkem sníženého průtoku krve během spánku. Přetrvávající bolest může být způsobena také zdravotními potížemi, ale velký vliv na váš stav má poloha, ve které spíte. Tlak na páteř může způsobit napětí zad a nepříjemný tlak na klouby. Zvažte změnu polohy při spánku. Nejlepší je spát na boku s polštářem mezi nohama.

Menší bolest kolen

Spíte-li s koleny u sebe, dostáváte své tělo do nezáviděníhodné polohy. Jedním z důsledků je bolest kolen. Naštěstí existuje řešení. Pokud budete spát na boku s polštářem umístěným na „strategickém“ místě, zmírníte tlak na dolní část těla. Stejného efektu můžete dosáhnout i při spaní na zádech, stačí polštář přesunout pod kolena.

Vyrovnání kyčlí a páteře

Asymetrický spánek má negativní vliv na stavbu páteře. Příznaky nejsou okamžitě viditelné, ale nezmizí. Jedná se především o bolesti zad, ramen, kloubů, ale také o mnoho dalších zdravotních problémů, se kterými se bez odborné pomoci těžko vypořádáte. Zakřivení páteře můžete předcházet nápravnými opatřeními. Pokud například spíte na boku, dejte si mezi kolena polštář a přirozeně srovnejte své tělo.

Zdravé držení těla při spánku

Lidé, kteří spí na boku, jsou celou noc v nepohodlné poloze, protože je při ní vyvíjen tlak na citlivé body na bocích a ramenou. Proto potřebují dodatečnou oporu v podobě podložek mezi nohama. Kolena jsou od sebe oddělena a páteř je lépe vyrovnaná. V opačném případě budete neustále pociťovat tlak na ramena nebo boky.

Zlepšení krevního oběhu

Kolenní polštář pomáhá podporovat krevní oběh v dolní části těla, protože v této poloze během spánku mírně zvedáte nohu. Poloha zvednuté nohy otevírá cestu krvi, aby prošla dutou žilou a dostala se přímo k srdci. To zahrnuje krevní oběh v celé dolní části těla.

Polštáře mezi kolena za akční cenu

Snížení spánkové apnoe

Díky své konstrukci se vám bude mnohem lépe dýchat. Umístěním něčeho mezi nohy si narovnáte páteř a otevřete dýchací cesty. Stejně užitečný je polštář pro spánek na zádech, stačí ho správně umístit pod kolena. Proto se doporučuje lidem, kteří mají problémy se spánkovou apnoe.

Méně kyselého refluxu

Pokud máte v noci problémy s refluxem, měli byste spát na boku. Lékaři doporučují zvolit levý bok a polštář na kolena, abyste měli větší pohodlí. Jícen je pod úrovní žaludečního otvoru, což usnadňuje průchod kyseliny do jícnu. Měli byste se vyhýbat polohám, při kterých se kroutí páteř nebo boky.

Cattara Polštář samonafukovací TWIN 42x28x12 - Levné polštáře

Méně ischiasu

Takový zdravotní stav ztěžuje spánek a nepohodlná poloha těla může dodatečně zatěžovat sedací nerv a zhoršovat příznaky. Lékař radí, aby si pacienti našli takovou polohu při spánku, která udržuje přirozené nastavení páteře. Díky speciální konstrukci polštáře snížíte tlak na záda, kyčle, kolena a kotníky. Přestože vaše příznaky zcela nezmizí, výrazně se zmírní a vy se časem vrátíte k normálnímu spánku.

Jak používat polštář na kolena a zlepšit si spánek?

Když používáte polštář k podepření kolen při spánku na boku nebo mezi koleny při spánku na zádech, poskytujete správnou oporu celému tělu. Vaše páteř zůstává rovná a všechny části těla jsou uvolněné. Je to skvělá volba pro všechny, kteří se nemohou vzdát své oblíbené polohy při spánku nebo jim v tom brání zdravotní důvody. Její používání je velmi snadné.

Pokud spíte na boku…

Pokud spíte na boku, je nejlepší zvolit kolenní polštář s nastavitelným popruhem a umístit jej mezi kolena. Tak budete mít po celou noc jistotu, že zůstane u vás, a snadno ho přizpůsobíte svému tělu. Ujistěte se, že jste zvolili vhodnou tloušťku výrobku. Výběr bude mít velký vliv na vaše zážitky.

Pokud spíte na zádech

Spáči na zádech by měli zvážit také polštář na kolena s popruhem. Lehněte si na záda a pod kolena si položte polštář. Nezapomeňte zkontrolovat jeho tloušťku. Pokud si například vyberete příliš tenký polštář, nebudete mít dostatečnou oporu a váš nákup bude zbytečný. Stejné je to s velkým polštářem, který bude páteř špatně nastavovat, místo aby ji narovnal.

Pokud spíte na břiše

Kolenní polštář není pro tuto spánkovou polohu vhodný, takže pokud spíte většinu noci na břiše, vyhněte se mu. Polštář na tělo je lepší volbou pro spáče na břiše, aby byla páteř v rovině.

Proč je tedy vkládání polštáře mezi kolena tak příjemné?

Spánek v této poloze vám prospívá hned několika způsoby. Díky vlastnostem ergonomického designu zůstane páteř po celou noc v rovné poloze. To znamená, že nebudete vyvíjet tlak na kolena a další části těla. Výsledkem je kvalitní spánek a absence bolesti.
Může vám také pomoci v pooperačním období, během těhotenství nebo po porodu. Pokud se v noci často budíte kvůli nepohodlné poloze, trpíte kýlou a dalšími zdravotními problémy, budete během spánku potřebovat další oporu. Kolenní polštář vám bude vyhovovat stejně, pokud spíte na boku nebo na zádech, protože jej lze použít několika způsoby.

Potřebuji kolenní polštář s popruhem?

Kolenní polštář s páskem doporučujeme všem, kteří jej plánují používat během spánku. Lidé mají při tomto stavu různé návyky. Někteří jsou méně aktivní než jiní, ale pokud chcete mít jistotu, že se polštář nebude pohybovat, zvolte model s popruhem. Jsme si jisti, že se během spánku alespoň jednou otočíte, a pak lze polštář z požadované polohy snadno posunout. Stačí polštářem pohnout jen o několik centimetrů a ztratí svou funkci. Vyberte si nastavitelný popruh, který můžete použít na různých částech nohy.

Polštáře mezi kolena za akční cenu

Jak silný by měl být polštář na kolena?

Při výběru tloušťky polštáře hledejte modely, které mají silné a pevné jádro. Jejich hloubka bude přibližně 3-5 palců. Cokoli pod touto hodnotou bude velmi měkké a takové modely nemohou kolenům poskytnout optimální objem. Začnou se propadat, což znamená, že boky budou v nesprávné poloze. Takový polštář vám nebude k ničemu.
Příliš široký model také není vhodnou volbou, protože se nedokáže přizpůsobit vašemu tělu, ale příliš roztáhne nohy. Hlavním vodítkem pro tloušťku polštáře by měla být vaše tělesná hmotnost. Silnější modely se doporučují lidem s vyšší tělesnou hmotností, zatímco tenčí polštáře jsou vhodnější pro lehčí osoby.

Jak dlouho průměrně vydrží polštáře na kolena?

Kvalitní materiály vydrží při správné údržbě až dva roky. Na jeho vzhled a výkonnost mají vliv další faktory, jako je tělesná hmotnost a způsob používání. Když si všimnete nějakých změn, proveďte test. Zkuste polštář na kolena z paměťové pěny složit a zjistit, zda se vrátí do původního tvaru. Pokud se nevrátí, je třeba jej vyměnit. Doporučuje se měnit polštář na kolena nebo nohy každých 18 měsíců.

Závěr

Vzhledem k velkému množství různých typů kolenních polštářů není často snadné vybrat ten ideální. Svůj výběr zúžíte tak, že se zaměříte na nejdůležitější vlastnosti. Polštář musí být pevný a zároveň podpůrný. Neméně důležitý je materiál, ze kterého je vyroben. Odborníci doporučují výhradně paměťovou pěnu. Vyberte si tvar, který bude vyhovovat vašemu tělu, a věnujte pozornost látkám. Váš dokonalý polštář na kolena by měl být vybaven snímatelným, pratelným potahem, který obsahuje nastavitelný pásek. Zkontrolujte také certifikaci CertiPur.
Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X