Jaké jsou typy nepromokavých chráničů matrací? Porovnání a výběr podle vašich potřeb💤

Jaké jsou typy nepromokavých chráničů matrací? Porovnání a výběr podle vašich potřeb

Nepromokavé chrániče matrací jsou skvělým způsobem, jak ochránit svou matraci před rozlitými tekutinami a dalšími nečistotami. Avšak, s mnoha volbami k dispozici, může být těžké najít ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. V tomto článku vám přinášíme přehled nejčastějších typů nepromokavých chráničů a pomůžeme vám vybrat ten nejlepší pro vás.

Gumové chrániče

Gumové chrániče jsou velmi populární díky své cenové dostupnosti. Tito chrániče jsou vyrobeny z vodotěsné gumy a jsou velmi účinní při zadržování tekutin. Bohužel však některým lidem vadí jejich pocit, jelikož jsou většinou velmi tenké a cítí se pod vámi.

Podložky z PVC

Podložky z PVC jsou velmi oblíbené díky své vodotěsnosti a odolnosti. Tyto chrániče mají skvělou schopnost zadržovat tekutiny, avšak jsou mnohem silnější a mohou být méně pohodlné než jiné typy chráničů.

Membránové chrániče

Membránové chrániče bývají nejdražší, ale také nejefektivnější. Tyto chrániče jsou vyrobeny s membránou, která dokáže zadržet tekutiny a zároveň umožňuje pořádné dýchání matrace. Většina z nich má také antimikrobiální ochranu, což je výhodné pro alergiky.

Při výběru nepromokavého chrániče matrace je důležité zvážit vaše potřeby, jako je cena, ochrana a pohodlí. Doufáme, že vám tento článek pomohl při rozhodování a že již brzy najdete ten správný chránič pro vaši matraci.

Chrániče matrací

spánek

Jaké jsou typy nepromokavých chráničů matrací?

Chráníte svou postel a matraci před prachu, skvrnami a neradostnými usazeninami? Pak byste se měli zaměřit i na kvalitní, nepromokavý chránič. Ten zabezpečí, že veškeré nečistoty neprostoupí a dostanou se až do matrace. Jaké ale jsou hlavně typy nepromokavých chráničů matrací? Co zohlednit při výběru a jaké jsou jejich podstatné rozdíly?

Typy nepromokavých chráničů matrací

Dostupné na trhu jsou čtyři základní typy nepromokavých chráničů matrací:

 • Podložka na matraci – ta se umístí přímo pod samotnou matraci a zabezpečí tak celkovou ochranu. Například podložka BreathableBaby Airflow se zaměřuje na to, aby vám bylo pohodlněji i v horkých dnech, kdy se skrz matraci dostává teplo.
 • Chráněný potah na matraci – ten se dostává přímo nad matraci, jde tak o další vrstvu ochrany proti vlhkosti a skvrnám. Chráněný potah Navyleaf je světle šedý a zachovává si komfort vaší postele i při maximálním využití označení „nepromokavý“.
 • Brohořeptivý chránič – s chráničem brohořeptivým máte většinou zajištěnou prémiovou kvalitu. Brohořeptivý nepromokavý chránič se zaměřuje na to, aby vše z této oblasti bylo přesně to, co jste si uvědomovali. Chráněný potah Neortic se dokonce vyznačuje tím, že je kompletně sériově šit z mnoha speciálních vrstev, které zabraňují pronikání vlhkosti k matraci.
 • Pernamentní chránič – jde o chránič, který je navržený tak, aby vydržel téměř celý život. Chrání se tedy nejen před praktickými faktory (jako prach či skvrny), ale také dokáže být motosem chránění zdraví. V tomto ohledu může být perfect model prostě nedostižný.

Jak vybrat správný nepromokavý chránič matrace?

Při výběru správného chrániče matrace se držte následujících bodů:

 • Zvažte typ chrániče, který potřebujete vzhledem k vašemu typu postele i matrace.
 • Důkladně porovnejte ceny a konkrétní těleso značek, které máte na výběr. V téhle kategorii na trhu působí jak lokální vybíječi (jak Ježišovo, Wasd), tak i známé světové značky – zvláště pokud mluvíte o chrániči přímo z výroby vaší matrace (křivky, boxové madrace). Pokud potřebujete porovnat ceny a recenze více výrobců, mrkněte například na tuto stránku značky Satta.
 • Pamatujte, že nepromokavost sice chrání, ale je pro zdraví důležité také prodyšnost a pohodlí při spaní.
 • Vyhledejte výrobce, který vám může nabídnout pár měsíců záruku, pokud by došlo k narušení.

Investice do kvalitního nepromokavého chrániče matrace rozhodně stojí za to. Sledujte spolehlivost, zachování pohody a zdraví, a hlavně vaše snížené náklady na udržování matrace.

Co myslíte vy? Máte zkušenosti s nepromokavými chrániči matrací? Uchopte klávesnici a podělte se o své nápady a tipy v komentářích!

Kvalitní PÉŘOVÉ POLŠTÁŘE V AKCI

Jaké jsou typy nepromokavých chráničů matrací?

1. Polyuretanové chrániče

Polyuretanové chrániče jsou nejoblíbenějším typem chráničů matrací. Jsou velmi flexibilní a téměř nerozbitné, což znamená, že se snadno přizpůsobí vaší posteli. Jsou také velmi tiché a odolné proti prasknutí.

2. Plastové chrániče

Tento typ chráničů matrací je nejlevnější a nejsnadnější k použití. Jsou vodotěsné a velmi snadno se o ně postaráte. Může být však hlučnější než polyuretanové chrániče a někteří lidé je mohou pociťovat jako nekomfortní.

3. Textilní chrániče

Textilní chrániče jsou nejvíce podobné „klasickým“ chráničům matrací. Jsou vyrobeny z látky, která může být buď vodotěsná, nebo jen odolná proti vlhkosti. Jsou pohodlné a snadno omyvatelné, ale mohou být méně odolné než jiné typy chráničů.

Porovnání a výběr podle vašich potřeb

Nejlepší typ chrániče matrace pro vás závisí na vašich individuálních potřebách. Pokud hledáte něco, co je pohodlné a odolné, polyuretanové chrániče jsou pro vás tou správnou volbou. Pokud ale hledáte něco levného a rychleho, plastové chrániče mohou být tou správnou volbou.

Někteří lidé také preferují textilní chrániče, protože se cítí přirozenější, ale pamatujte si, že nemusí být tak vodotěsné jako jiné typy chráničů.

Pamatujte také, že kromě chrániče matrace můžete zakoupit i chrániče polštářů pro celkovou ochranu postele.

spánek

Chráníč matrace nepromokavý – praktické řešení na ochranu matrace

Proč používat chránič matrace nepromokavý?

Chránič matrace nepromokavý je velmi užitečný produkt, který pomáhá chránit matraci před nečistotami, vlhkostí a tekutinami. Pokud máte malé děti, domácí mazlíčky nebo jen obecně rádi ochraňujete svá ložní prádla, chránič matrace nepromokavý by měl být jedním z vašich základních nákupů.

Jaký chránič matrace nepromokavý vybrat?

Při výběru chrániče matrace nepromokavého se zaměřte na kvalitu a materiál. Nejlepšími možnostmi jsou obvykle voděodolné polyesterové tkaniny s PVC nátěrem nebo polyuretanovou membránou. Takové chrániče nejenom ochrání vaši matraci před vlhkostí, ale také jsou pohodlné a příjemné na dotek.

Jak chránič matrace nepromokavý používat a udržovat?

Chráníč matrace nepromokavý by měl být umístěn přímo na matraci a připevněn způsobem, který předchází běžným posunům během spánku. Po používání by měl být pečlivě vyčištěn podle návodu na etiketě. Většinou stačí opláchnout ve vodě a nechat usušit.

Závěr

Chránič matrace nepromokavý je praktickým řešením pro ochranu vaší matrace, ať už se jedná o ochranu před nečistotami, vlhkostí nebo tekutinami. Vyberte si kvalitní materiál a umístěte ho pevně na matraci. Pokud hledáte více informací o tématu, navštivte prosím relevantní stránku na Wikipedii.

polstarky

Jaké jsou typy nepromokavých chráničů matrací?

 • Plastové chrániče – levné a jednoduché, vhodné pro příležitostné použití
 • Bambusové chrániče – prodyšné a hypoalergenní, vhodné pro osoby s alergiemi
 • Skleněné vlákno chrániče – velmi odolné a trvanlivé
 • Materiálové chrániče – mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je bavlna nebo mikrovlákno
 • Speciální pevné chrániče – speciálně navržené pro osoby s inkontinencí nebo pro ochranu postele během zvířecích operací nebo porodů

Porovnání a výběr podle vašich potřeb

 • Přemýšlejte o vaší cílové skupině chráničů, například pro děti, seniory nebo osoby s alergiemi.
 • Zvažte četnost, s jakou budete chrániče používat.
 • Vyberte si materiály a vlastnosti, které odpovídají vašim potřebám a preferencím.

Chrániče matrací

Kategorie – Chrániče matrací

Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X