Jersey prostěradla versus bavlněné prostěradla

Kvalitní spánek má zásadní význam pro naše duševní i fyzické zdraví. Nejlepším způsobem, jak doplnit relaxační režim před spaním, je zajistit si kvalitní spánek. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je ujistit se, že byly použity ekologické textilie, a to jak pro vaše dlouhodobé zdraví, tak pro životní prostředí.
Jersey prostěradla, známá také jako jersey prostěradla, jsou základním typem tkaniny pro lůžkoviny, ale často se vyrábějí ze směsových syntetických materiálů. Přečtěte si více informací o jersey prostěradlech a o tom, proč by měla být prostěradla ze 100% organické bavlny jediným povlečením, které používáte.

Co jsou jersey prostěradla?

Původně se jersey pleteniny vyráběly z vlny, aby zahřály rybáře, nyní se běžně vyrábějí s použitím syntetických textilií s příměsí bavlny, aby se zvýšila jejich roztažnost nebo izolace. Vyrábí se speciálním druhem vazby, díky které je na jedné straně hladká a na druhé straně nadýchaná. Krása úpletu jersey spočívá v tom, že je pohodlný a hřejivý. A také mnohem odolnější než původní vlna.

TIP - AKCE na Jersey prostěradla!

Povlečení z organického bavlny

Nevýhodou těchto moderních jersey úpletů je bohužel to, že tyto materiály neumožňují správné proudění vzduchu a řádné odpařování vlhkosti. V syntetických tkaninách se také nachází mnoho toxických chemikálií, takže jsou škodlivé nejen pro životní prostředí, ale i pro naše zdraví.

Nevýhody jersey prostěradel

  • Typ materiálu, z něhož je vyrobeno ložní prádlo, může rozhodnout o tom, jak horké vám může být během noci. I když hledáte extra teplé povlečení pro útulnou zimní úpravu ložnice, mezi syntetickými materiály se budete potit.
  • Na rozdíl od přírodních tkanin, jako je 100% organická bavlna, syntetické tkaniny (včetně směsí bavlněného žerzeje) brání proudění vzduchu skrz vlákna a zadržují teplo. To způsobuje, že se potíte mnohem více, protože vaše tělo nemůže účinně regulovat teplotu. Což v konečném důsledku snižuje kvalitu vašeho spánku.
  • Nadměrné teplo také způsobuje, že syntetická vlákna uvolňují malé množství chemických látek, jako jsou PFC. Bez odvětrávání z tkaniny se mohou vstřebávat vaší pokožkou. Studie prokázaly, že tyto syntetické částice se mohou časem hromadit v naší krvi a z dlouhodobého hlediska způsobovat zdravotní problémy.

Bavlněná prostěradla Jersey versus prostěradla ze 100% bavlny

Před nedávným nárůstem práce na dálku a společenského odloučení mnozí z nás možná nevěnovali příliš pozornosti svému spánkovému režimu. Ale v této nejisté době s velmi malým pocitem normálnosti jsme stále více náchylní ke špatnému spánku v důsledku fyzické a psychické únavy.
Vzhledem k nedostatku společenských aktivit a venkovních aktivit, které nás přes den udržují aktivní a zaměstnávají, je pochopitelné, že někteří mají problém se dobře vyspat. Ať už máte potíže s usínáním, nebo vás trápí vážnější nespavost, výběr vhodného ložního prádla je jedním z kroků k dosažení omlazujícího spánku.
Jersey povlečení je inzerováno jako měkčí a nadýchanější než bavlněné alternativy, ale mnozí si neuvědomují, že struktura vašeho povlečení závisí spíše na počtu vláken a kvalitě, nikoliv striktně na typu textilie.

Povlečení ze 100% organické bavlny

Pokud jde o ložní prádlo, snažíme se splňovat nejvyšší standardy pro pohodlí, ekologickou šetrnost a celkové zdraví. Abychom splnili všechny tyto kategorie, používáme pro naše povlečení  ze 100% organické bavlny 100% tkanou organickou bavlnu.
Tkaná bavlna se vyrábí speciálním druhem tkalcovské techniky, díky které jsou výsledné produkty strukturou měkké, nadýchané a hřejivé jako syntetické směsi. S počtem vláken 300 jsou tato prostěradla o více než polovinu silnější než průměrná bavlněná prostěradla.

Povlečení z organické bavlny

Můžete si být jisti, že si užijete chlupaté pohodlí nejteplejšího syntetického povlečení. To vše s klidným svědomím, že vaše povlečení neobsahuje škodlivé chemikálie a je zcela hypoalergenní.
Naše výrobky jsou hrdě vyráběny v naší rodinné továrně v Evropě. Celá naše výrobní linka a výrobní proces jsou zaměřeny na podporu pracovníků s důstojnými mzdami, nejmodernějšími technologiemi a materiály z udržitelných zdrojů.
Výsledný trojlístek vytváří bezvadně kvalitní výrobek s eticky orientovanou výrobou. To vše přispívá k luxusu a pohodlí našeho bavlněného povlečení, díky němuž se budete probouzet svěží a připraveni na celý den. Ne zpocení, vyčerpaní a přející si, abyste ho mohli prospat.

TIP - Froté prostěradla v AKCI!

Proč si vybrat bavlněné povlečení místo prostěradel z jersey?

Když investujete do kvalitního povlečení, neinvestujete jen do zlepšení kvality svého spánku. Zajišťujete si také, že vaše ložní prádlo nebude muset být neustále obměňováno. Když si však koupíte povlečení špičkové kvality, které navíc neobsahuje chemické látky, investujete také do životního prostředí.
Nejenže tím podpoříte ekologické podnikání, ale také se o krok přiblížíte k odstranění umělých chemikálií z vašeho vnitřního prostředí.
Přemýšlíte o rozšíření svého ekologického pohledu na interiér na zbytek vašeho domova? Začněte koupelnou vybavenou našimi oblíbenými ekologickými ručníky, které jsou navíc ze 100% organické bavlny.
Prostěradla v AKCICHCI SLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X