Proč byste si měli pořídit matracový chránič a jaké jsou jeho zdravotní výhody.💤

Proč byste si měli pořídit matracový chránič a jaké jsou jeho zdravotní výhody

Přemýšlíte o tom, zda byste si měli pořídit matracový chránič? Pokud ano, můžete získat mnoho zdravotních výhod a prodloužit životnost své matrace. Pokud však stále váháte, níže najdete několik důvodů, proč si můžete matracový chránič pořídit ihned:

 • Hygieničtější prostředí – Matracový chránič pomáhá chránit matraci před prachem, špínou a mnoha dalšími alergeny. To znamená, že máte čistší a hygieničtější prostředí pro spánek.
 • Prodlužuje životnost matrace – Matrace bez ochrany se může snadno poškodit – například způsobením skvrn, mokrým potem nebo vlhkostí. Naštěstí matracový chránič pomáhá chránit vaši matraci před těmito problémy a prodlužuje její životnost.
 • Nadstandardní pohodlí – Moderní matracové chrániče jsou vyrobeny z nejlepších materiálů a mohou poskytnout nadstandardní pohodlí vašemu tělu během spánku. Matracový chránič pomáhá přizpůsobit se matraci a zajišťuje, že se vaše tělo cítí uvolněnější.
 • Zlepšená regulace teploty – Při spánku se vaše tělo potí a vyplavuje různé látky. Matracový chránič pomáhá regulovat teplotu a odvětrávání vaší matrace, zabraňuje tvorbě plísní a hmyzu.

Vyberte si pro svůj pokoj ten nejlepší matracový chránič a užijte si zdravější a pohodlnější spánek – a nezapomeňte na jeho pravidelnou údržbu.

Chrániče matrací

spánek

Proč byste si měli pořídit matracový chránič?

Matracový chránič je jednou z nejpodstatnějších součástí vašeho postele. Chrání nejenom váš matrac, ale také vás samotného. Pokud se stále ještě rozhodujete, zda si pořídit matracový chránič, tak je zde několik faktů, které vás možná přesvědčí.

Zachovává čistotu matrace

Matracový chránič chrání vaši matraci před nečistotami a skvrnami. Pokud máte domácí zvíře nebo malé dítě, pak by vám mělo být jasné, jak rychle se matrace dokáže zašpinit. Matracový chránič vám pomůže chránit váš matrac v případě nehody, zvracení nebo úniku tekutin.

Pomáhá s alergiemi

Alergie jsou dnes velmi běžné a mohou ovlivňovat kvalitu vašeho života. Pokud trpíte alergiemi, matracový chránič může být pro vás velmi užitečný. Pomáhá chránit vaši postel před prachem, roztoči a alergeny, takže se budete cítit lépe a spát líp.

Pomáhá s akné

Pokud trpíte akné, může to být způsobeno skutečností, že vaše polštáře a matrace jsou plné bakterií, nečistot a olejů. Tyto nečistoty mohou ucpat póry a způsobit akné. Matracový chránič pomáhá chránit váš matrac před těmito nečistotami, což vám může pomoci zmírnit akné.

Zvyšuje životnost matrace

Investice do matracového chrániče může prodloužit životnost vaší matrace. Chrání ji před opotřebením a zabraňuje tak vzniku děr a prasklin. Pokud chcete, aby vám matrace vydržela co nejdéle, je matracový chránič nezbytností.

Pokud si chcete pořídit kvalitní matracový chránič, můžete se podívat na tento článek od zdravotního portálu Health.com. Tam se dočtete o dalších tipů, jak udržet svou postel čistou a hygienickou.

Kvalitní PÉŘOVÉ POLŠTÁŘE V AKCI

Proč byste si měli pořídit matracový chránič?

Chrání váš matrac

Matracový chránič chrání váš matrac před prachem, bakteriemi, plísněmi, ale také před skvrnami a pachy. Tím prodlužuje životnost vašeho matracového jádra a současně zlepšuje hygienu spaní.

Zvyšuje komfort spaní

Díky svému materiálu matracový chránič zvyšuje komfort spaní tím, že snižuje tělesnou teplotu, zlepšuje odvětrávání a tím umožňuje lepší proudění vzduchu. Navíc vám nabízí ochranu před alergeny a jinými dráždivými látkami.

Jaké jsou zdravotní výhody matracového chrániče?

Zabraňuje alergickým reakcím

Matracový chránič je vyroben z nesterilizovaných látek, které jsou náchylné k nahromadění prachu a potu. Tyto faktory mohou vyvolat alergickou reakci. Matracový chránič chrání váš matrac a brání tak rozvoji plísní, prachových roztočů a dalších alergenů.

Hypoalergenní vlastnosti

Většina matracových chráničů je vyrobená z materiálů, které neobsahují žádné alergeny, jako jsou například pera, prach a další. Matracový chránič je tedy vhodný pro osoby trpící různými druhy alergií, které by mohly být vyvolány podrážděním ze strany prašného a nevybaveného povrchu matrace.

Snadné čištění

Matracový chránič je snadno omyvatelný a můžete jej prát v pračce. To vám umožní udržovat jeho hygienu na nejvyšší úrovni a zdraví vašich materaců zůstane zachováno.

spánek

Matracový chránič

Matracový chránič je nezbytným doplňkem pro každého, kdo si cení zdravého spánku. Jeho úkolem je chránit matraci před nečistotami, vlhkostí a opotřebením.

Jaký typ matracového chrániče si vybrat?

Při výběru vhodného chrániče je třeba brát ohled na materiál, z kterého je matrace vyrobena. Pro matrace z paměťové pěny je vhodný chránič s prodyšným materiálem, aby nedocházelo ke zadržování vlhkosti a vytváření plísní.

Naopak pro matrace z gelové pěny lze použít chránič s vodonepropustným povrchem, který dokáže udržet matraci v suchu.

Jak chránič udržovat?

Matracový chránič je třeba pravidelně prát a udržovat, aby plnil svou ochrannou funkci co nejlépe. Většina chráničů se dá prát v pračce, avšak je důležité dodržovat pokyny výrobce ohledně teploty a způsobu praní.

Prodloužení životnosti matracového chrániče je důležité i jeho pravidelné větrání a sušení, ideálně na slunci.

Pro více informací o matracových chráničích navštivte stránku na Wikipedii.

polstarky

Proč byste si měli pořídit matracový chránič a jaké jsou jeho zdravotní výhody:

 • Zabraňuje prachovým roztočům a alergenům v průniku do matrace.
 • Prodlužuje životnost matrace tím, že chrání před otěrem a skvrnami.
 • Zvyšuje hygienu vaší postele a snižuje riziko infekce kůže a očí.
 • Nabízí ochranu před nečekanými tekutinami a nepříjemnými zápachy.
 • Usnadňuje udržování čistoty a údržbu matrace jako celku.
 • Zlepšuje kvalitu spánku díky úlevě pro alergiky a astmatiky.
 • Poskytuje potřebnou podporu pro páteř během spaní.
 • Chrání před kontaminací vysokofrekvenčními elektromagnetickými polemi.
 • Eliminuje nebezpečí plesnivých skvrn a zápachu v klimaticky vlhkém podnebí nebo v nevyvětraných prostorách.

Chrániče matrací

Kategorie – Chrániče matrací

Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X