Proč látka mého polštáře žloutne a jak to mohu opravit?

Proč mi polštář žloutne? Tento jev se často vyskytuje a může být způsoben různými faktory, jako jsou pot, kosmetické produkty nebo prostě čas. Nicméně existuje řada způsobů, jak tento problém opravit a vrátit svému polštáři původní bělost. V tomto článku se podíváme na možné příčiny žloutnutí polštářů a jak lze tento problém efektivně vyřešit.

TIP!

-25%
Original price was: 669 Kč.Current price is: 499 Kč.

Více informací

-50%
Original price was: 799 Kč.Current price is: 399 Kč.

Více informací

-55%
Original price was: 999 Kč.Current price is: 449 Kč.

Více informací

-64%
Original price was: 1299 Kč.Current price is: 469 Kč.

Více informací

-44%
Original price was: 479 Kč.Current price is: 269 Kč.

Více informací

-17%
Original price was: 1519 Kč.Current price is: 1259 Kč.

Více informací

-34%
Original price was: 1099 Kč.Current price is: 729 Kč.

Více informací

-37%
Original price was: 899 Kč.Current price is: 569 Kč.

Více informací

-47%
Original price was: 949 Kč.Current price is: 499 Kč.

Více informací

-50%
-54%
Original price was: 649 Kč.Current price is: 299 Kč.

Více informací

-35%
Original price was: 849 Kč.Current price is: 549 Kč.

Více informací

-23%
Original price was: 1299 Kč.Current price is: 999 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 499 Kč.Current price is: 369 Kč.

Více informací

-41%
Original price was: 699 Kč.Current price is: 409 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 1599 Kč.Current price is: 1189 Kč.

Více informací

-33%
Original price was: 479 Kč.Current price is: 319 Kč.

Více informací

-27%
Original price was: 999 Kč.Current price is: 729 Kč.

Více informací

-42%
Original price was: 1199 Kč.Current price is: 699 Kč.

Více informací

Pokud jste někdy přemýšleli, jak hotely udržují své povlečení tak bílé, nejste sami. Látka na polštářích může z různých důvodů žloutnout a v mnoha případech lze tomuto zabarvení předejít a/nebo jej opravit vhodnými chrániči a pravidelným praním. Zde jsou některé možné důvody žloutnutí látky polštáře a tipy, jak se žloutnutí zbavit, abyste polštářům vrátili jejich původní barvu.

Věk a opotřebení

Jedním z nejčastějších důvodů žloutnutí látky polštáře je prostě věk a opotřebení. Postupem času se látka na vašich polštářích začne přirozeně rozpadat a bude náchylnější k ušpinění a změně barvy. To platí zejména v případě, že jsou polštáře používány často a není o ně náležitě pečováno. Doporučujeme používat bavlněné chrániče polštářů, aby zůstaly ve špičkovém tvaru a lépe dýchaly.

Chcete-li opravit žloutnutí způsobené stářím a opotřebením, nejlepším řešením je jednoduše vyměnit polštáře. I když může být lákavé pokusit se vrátit polštářům jejich původní barvu, je nepravděpodobné, že se vám podaří zcela odstranit zažloutnutí.

Poškození sluncem

Další častou příčinou žloutnutí látky polštáře je poškození sluncem. Pokud jsou vaše polštáře umístěny na přímém slunci po dlouhou dobu, UV paprsky mohou způsobit vyblednutí a zažloutnutí látky.

Chcete-li opravit žloutnutí způsobené poškozením sluncem, zkuste polštáře přesunout na místo, kde na ně dopadá méně přímého slunečního světla. Můžete také investovat do povlaků na polštáře nebo použít tenkou látku k přehození polštářů, když je nepoužíváte, abyste je chránili před slunečními paprsky.

Barvení

Žloutnutí látky polštáře může být také způsobeno skvrnami, ať už z polití, potu, slin nebo jiných zdrojů. Pokud jsou vaše polštáře potřísněné, je důležité tento problém co nejdříve vyřešit, abyste zabránili tomu, že skvrna zapadne a nezpůsobí trvalé zabarvení.

Chcete-li opravit žloutnutí způsobené skvrnami, zkuste použít jemný mycí prostředek a teplou vodu k bodovému vyčištění postižené oblasti. Vyhněte se používání agresivních chemikálií nebo bělidel, protože mohou způsobit další změnu barvy. Pokud je skvrna obzvláště odolná, možná budete muset použít specializovaný odstraňovač skvrn nebo odnést polštáře do profesionálního čističe.

Deodoranty a vlasové produkty

Pokud před spaním používáte deodorant nebo vlasové přípravky, můžete si všimnout, že látka na vašich polštářích začne časem žloutnout. Tyto výrobky mohou obsahovat chemikálie, které mohou způsobit změnu barvy, zejména pokud se opakovaně dostávají do kontaktu s látkou.

Chcete-li opravit žloutnutí způsobené deodoranty a vlasovými produkty, zkuste použít zcela přírodní deodorant nebo přejít na jinou značku. Můžete také zkusit použít chránič nebo povlak na polštář, abyste vytvořili bariéru mezi látkou a produkty, které používáte.

Nízká kvalita tkaniny

A konečně, žloutnutí látky polštáře může být způsobeno nekvalitní látkou, která je náchylná k zabarvení a skvrnám. Pokud jste si pořídili levné nekvalitní polštáře, je pravděpodobné, že látka snadněji zežloutne a bude se obtížněji obnovovat původní barva.

Pro odstranění žloutnutí v důsledku nekvalitní látky je nejlepším řešením vyměnit polštáře za polštáře vyrobené z vysoce kvalitní odolné látky. Hledejte polštáře s vysokým počtem nití a vyrobené z přírodních vláken, jako je bavlna, která je méně náchylná ke žloutnutí a tvorbě skvrn.

Závěrem lze říci, že žloutnutí látky polštáře může být způsobeno řadou faktorů, včetně věku a opotřebení, poškození sluncem, skvrn a dalších faktorů. Nejjednodušším řešením je přidat bavlněné chrániče polštářů pro ochranu.

TIP: Mikroplyšové povlečení v akci

Proč látka mého polštáře žloutne?

Látka tvého polštáře může žloutnout z různých důvodů, jako jsou například oděr, nečistoty nebo reakce na chemikálie ve prostředí.

Jak to mohu opravit?

Abys mohl/a obnovit čistotu látky polštáře, měl/a bys ho pravidelně prát a udržovat čistotu okolí. Můžeš také využít speciální čisticí prostředky, které jsou určené pro odstranění skvrn a žloutnutí látky. V případě potřeby se poraď s odborníkem na údržbu textilií.

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – povlečení

Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X