Saténové vs hedvábné povlaky na polštáře: Jaký je rozdíl?

Srovnejte si saténové a hedvábné povlaky na polštáře a objevte, jaký je mezi nimi skutečný rozdíl. Jaký materiál je pro vás ten pravý? Čtěte dále a zjistěte, který povlak bude pro vaše spaní to nejlepší.

TIP!

-25%
Original price was: 669 Kč.Current price is: 499 Kč.

Více informací

-50%
Original price was: 799 Kč.Current price is: 399 Kč.

Více informací

-55%
Original price was: 999 Kč.Current price is: 449 Kč.

Více informací

-64%
Original price was: 1299 Kč.Current price is: 469 Kč.

Více informací

-44%
Original price was: 479 Kč.Current price is: 269 Kč.

Více informací

-17%
Original price was: 1519 Kč.Current price is: 1259 Kč.

Více informací

-34%
Original price was: 1099 Kč.Current price is: 729 Kč.

Více informací

-37%
Original price was: 899 Kč.Current price is: 569 Kč.

Více informací

-47%
Original price was: 949 Kč.Current price is: 499 Kč.

Více informací

-50%
-54%
Original price was: 649 Kč.Current price is: 299 Kč.

Více informací

-35%
Original price was: 849 Kč.Current price is: 549 Kč.

Více informací

-23%
Original price was: 1299 Kč.Current price is: 999 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 499 Kč.Current price is: 369 Kč.

Více informací

-41%
Original price was: 699 Kč.Current price is: 409 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 1599 Kč.Current price is: 1189 Kč.

Více informací

-33%
Original price was: 479 Kč.Current price is: 319 Kč.

Více informací

-27%
Original price was: 999 Kč.Current price is: 729 Kč.

Více informací

-42%
Original price was: 1199 Kč.Current price is: 699 Kč.

Více informací

Pokud uvažujete o koupi nového povlečení, je pravděpodobné, že jste narazili na hedvábí a satén, přičemž oba jsou luxusní, kvalitní a pohodlné. I když by vám bylo odpuštěno, že věříte, že jsou v podstatě totéž, existuje řada kontrastů. V této příručce jsme prozkoumali rozdíly mezi hedvábnými a saténovými povlaky na polštáře a určili faktory, které byste měli vzít v úvahu při výběru nového povlečení.


Jak poznat saténové a hedvábné povlaky na polštáře

Než se ponoříme do rozdílů mezi satén vs hedvábné povlaky na polštářea výhody a nevýhody každého z nich, je nejprve důležité umět jeden od druhého identifikovat.

Co jsou hedvábné povlaky na polštáře?

Hedvábí je přirozeně se vyskytující luxusní vlákno, sklizené z kokonů spících bourců morušového. Hladké a měkké hedvábí si dlouho udrželo svou pověst vysoce kvalitní a vzácné textilie díky extrémnímu pohodlí, které nabízí, ať už se používá na oblečení, povlaky na polštáře nebo jiné ložní prádlo.

Tradiční hedvábí však není jedinou dostupnou formou. Protože se často nechová etickým způsobem a proces obvykle zahrnuje vaření bourců morušových zaživa v jejich zámotcích, roste popularita kolem 'eukalyptové hedvábí“, který nabízí stejné vlastnosti a přitom pochází z rychle rostoucí, etické a udržitelné rostliny eukalyptu.

Co jsou saténové povlaky na polštáře?

Podobně jako hedvábí vykazují saténové povlaky na polštáře téměř identický hladký lesk. Na rozdíl od hedvábných povlaků na polštáře, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, je satén často vyroben ze směsi vláken, včetně syntetického polyesteru, což obvykle zlevňuje výrobu a nákup.

Jak poznáte hedvábí od saténu?

I když se může pochlubit řadou podobných vlastností, existuje řada způsobů, jak rozlišit hedvábné povlaky na polštáře od saténu:

  1. Prodyšnost

Hedvábná nebo eukalyptová hedvábná vlákna jsou přirozeně prodyšná, regulují teplotu a odvádějí vlhkost, takže jsou ideální volbou, pokud hledáte chladivý doplněk do ložnice. Na rozdíl od toho, protože satén obvykle obsahuje syntetická vlákna, není tak prodyšný nebo chladivý, což může vést k přehřátí a nočnímu pocení.

2. Údržba a péče

Pokud jde o údržbu, hedvábné i saténové povlaky na polštáře vyžadují značnou péči ve srovnání s levnějšími textiliemi. Z těchto dvou je však satén trochu složitější na péči. Zatímco hedvábí lze prát na studené, jemné nastavení (i když v ochranném síťovaném sáčku), satén se často pere pouze ručně, aby se zachovala jeho jemná vazba.

3. Textura

Zatímco obě látky jsou podobně měkké na dotek, mezi hedvábnými a saténovými povlaky na polštáře je nepatrný rozdíl v pocitu a struktuře. Pokud si nejste jisti, zda je kus látky jeden nebo druhý, jednoduchým testem je promnutí oblasti mezi prsty – pokud je tam nějaká drsnost, pravděpodobně držíte satén, nikoli hedvábí.

4. Vzhled

Dalším způsobem, jak poznat rozdíl mezi hedvábnými a saténovými povlaky na polštáře, je vzhled. Zatímco hedvábí nabídne perleťový povrch, satén bude mít často skutečný lesk.

5. Trvanlivost

Často zjistíte, že hedvábné povlaky na polštáře vydrží o něco déle než saténové ekvivalenty – opět proto, že jde o přirozeně se vyskytující vlákno s vlastní pevností. Ve skutečnosti mohou vysoce kvalitní hedvábné povlaky na polštáře při správném zacházení vydržet až deset let.

6. Cena

Cena je samozřejmě obrovským faktorem téměř při každém rozhodování o koupi, takže je důležité při porovnávání zvážit cenu saténové vs hedvábné povlečení. Vedle sebe je satén cenově dostupnějším materiálem z těchto dvou. Vzhledem k dlouhodobé trvanlivosti hedvábí a prodyšnosti regulující teplotu však zůstává oblíbenou a efektivní dlouhodobou investicí.

dva polštáře naskládané na sebe

Výhody a nevýhody hedvábných povlaků na polštáře

Níže jsme nastínili výhody a nevýhody hedvábných povlaků na polštáře, abychom vám pomohli učinit informované rozhodnutí o nákupu.

Výhody hedvábných povlaků na polštáře

Existuje mnoho důvodů, proč si vybrat hedvábné povlaky na polštáře, včetně:

Hypoalergenní

O hedvábí jste možná nevěděli, že je přirozeně hypoalergenní, což znamená, že můžete popřát dobrou noc prachu, roztočům a plísním.

Spánek na hedvábí vás nejen chrání před stávajícími kožními a respiračními onemocněními (např. ekzémem a astmatem), ale také snižuje riziko, že alergeny na lůžku způsobí spící reakce.

Prodyšný

Jako přírodní tkanina je hedvábí vysoce prodyšné a umožňuje neustálé proudění vzduchu vlákny. To znamená, že hedvábné povlečení zůstává suché po celou noc, brání růstu bakterií a zaručuje dobrou hygienu.

Regulace teploty

Kromě toho, že jsou hedvábné povlaky na polštáře výjimečně prodyšné, přirozeně regulují teplo, což vaší hlavě udržuje příjemnou teplotu – ať už je to hluboká zima nebo vrcholky léta.

Zdravé pro vlasy a krásu

Hedvábné povlaky na polštáře se díky svým hypoalergenním, teplotně regulujícím a prodyšným vlastnostem řadí mezi nejlepší pro péči o pokožku a vlasy. Zkombinujte to s měkkým pocitem bez tření, který zastaví vybíravé krepatění a noční vrásky, a brzy začnete vidět výhody.

Skvělé pro citlivou pokožku

Měkké a uklidňující hedvábné povlaky na polštáře jsou skvělou volbou pro každého s citlivou pokožkou. Hedvábné povlečení jemné na dotek vás udrží v chladu a bojuje s alergeny, aby se zabránilo vzniku akné a jiných dermatologických onemocnění.

Odpočiňte si na našich organických eukalyptových hedvábných polštářích a povlakech na polštáře | Nakupujte zde

Nevýhody hedvábných povlaků na polštáře

Stejně jako je užitečné znát výhody, je důležité jim rozumět nevýhody hedvábného povlečení také:

Neetický výrobní proces

Pokud hledáte povlečení z etických zdrojů, pak bohužel tradiční hedvábí pravděpodobně není pro vás. Pro výrobu klasického hedvábí výrobci uvaří bource morušového zaživa ve svých zámotcích, poté hedvábí extrahují a spletou do vláken. A co víc: na výrobu pouhé jediné libry látky může být zapotřebí až 2 500 bourců morušového.

Existuje však několik alternativ:

  1. Pokud jste spokojeni s produktem trochu horší kvality, můžete zvolit bio hedvábí, které se extrahuje po vzejití bource morušového.
  2. Eukalyptové hedvábí může být tou nejlepší volbou pro vysoce kvalitní, luxusní produkt, který odráží skutečnou věc.

Může být drahý

Vzhledem k tomu, že se jedná o vysoce kvalitní, žádanou a luxusní látku, je známo, že hedvábné povlaky na polštáře patří k těm nejdražším. Vzhledem ke své dlouhodobé trvanlivosti a rozsáhlému seznamu výhod je však hedvábí často považováno za investici, která se vyplatí.

Vybledne na slunci

Jednou z nevýhod hedvábí je, že při vystavení slunečnímu záření nebo přímému teplu začne blednout, což znamená, že byste se měli vyvarovat sušení povlaků na polštáře venku (což může být v letních měsících lákavé). Místo toho perte v cyklu s nízkou teplotou a sušte hedvábné povlečení uvnitř.

Může být kluzký

Jednou z hlavních výhod hedvábí je, že je luxusně hladké a uklidňující; to však může být také jedna z jeho hlavních nevýhod. Protože hedvábí je tak kluzké a bez tření, můžete zjistit, že se váš polštář čas od času uvolní z obalu.


Výhody a nevýhody saténových povlaků na polštáře

Podobně jako výše jsme také nastínili výhody a nevýhody saténových povlaků na polštáře, abychom vám pomohli rozhodnout, zda je tato látka vhodná pro vaši ložnici.

Výhody saténových povlaků na polštáře

Čtěte dále a prozkoumejte hlavní výhody saténových povlaků na polštáře, včetně důvodů, proč byste si mohli vybrat satén a jiné povlečení.

Dostupnost

Jednou výraznou výhodou, kterou má satén oproti hedvábí, je cenová dostupnost. To však neznamená, že satén je na levném konci trhu; ve skutečnosti je sice cenově výhodnější než hedvábí, ale stále je mnohem dražší než klasická bavlna a dokonce i len.

Hladká a hedvábná

Luxusně hladký, satén je svým vzhledem i omakem velmi podobný hedvábí, s pohodlnou estetikou, která dělá z každé postele snový ráj. Samozřejmě, pokud byste si oba prohlédli vedle sebe, pravděpodobně byste si všimli a mírně hrubší povrch saténu, i když to není něco, co by vás mohlo z dlouhodobého hlediska obtěžovat.

Snižuje krepatění vlasů

Satén, který se může pochlubit mnoha stejnými výhodami jako hedvábí, je další tkaninou, která může pomoci zabránit krepatění čela postele, s kluzkou strukturou, která umožňuje vaší hlavě a vlasům se volně pohybovat přes noc, aniž by tření způsobovalo rozruch.

Nevýhody saténových povlaků na polštáře

Konečně je čas sledovat nevýhody saténových povlaků na polštáře, abychom vám poskytli úplný obrázek a pomohli vám rozhodnout se, zda se rozhodnout pro hedvábí, satén nebo něco úplně jiného.

Noční pocení

Protože satén nenabízí stejnou úroveň prodyšnosti a regulace teploty jako hedvábí, není tak dobrý, aby vás udržoval v pohodě a pohodlí po celý rok. Díky syntetickým vláknům vetkaným do látky se můžete začít potit, i když nejste nijak zvlášť náchylní k přehřívání.

Není tak měkký jako hedvábí

Krátce jsme se toho dotkli výše, ale když se podíváme pod kontrolu, satén prostě není tak měkký a uklidňující jako hedvábí. To neznamená, že nejde o luxusní a vysoce kvalitní variantu; to jen znamená, že když spárujete, pravděpodobně si všimnete, že jeden je hedvábnější než druhý.

Péče a údržba

Satén je poměrně vybíravá látka a může být docela složitá na péči a péči. Například mnoho saténových povlaků na polštáře obsahuje pokyny pouze k ručnímu praní, což znamená, že se nedoporučuje dávat je do pračky – a to ani při cyklu s nízkou teplotou. Některé saténové povlečení se dokonce čistí pouze chemicky!

S tímto posledním bodem byste si nyní měli být jisti výběrem mezi saténovými a hedvábnými povlaky na polštáře! Pokud se cítíte inspirováni, prozkoumejte náš výběr bestsellerů eukalyptové hedvábné povlečenínebo objevte ještě užitečnější poznatky a průvodce od našich odborníků na webu Blog Etické povlečení.


Nejčastější dotazy

Pokud si stále nejste jisti, jaký typ lůžkovin vybrat pro váš domov, níže jsme odpověděli na některé z našich nejčastějších dotazů zákazníků.

Je udržitelnější satén nebo hedvábí?

Pokud je udržitelnost něco, co vás zajímá, pak byste možná měli zvážit eukalyptové hedvábí na rozdíl od saténu nebo tradičního hedvábí. Tkanina vyrobená z rychle rostoucího a obnovitelného eukalyptu je stále oblíbenější díky své pro-planetární stopě. A co víc, jeho dlouhý seznam výhod se shoduje a dokonce předčí skutečné věci.

Přečtěte si naše průvodce udržitelnou podestýlkou Pro více informací.

Je pro citlivou pokožku nejlepší hedvábí nebo satén?

Zatímco hedvábí a satén jsou výjimečně jemné a uklidňující, hedvábí je z těchto dvou lepší, pokud trpíte citlivou pokožkou. Hedvábí je totiž vyrobeno výhradně z přírodních materiálů, zatímco satén často obsahuje hrubší syntetická vlákna.

Pro více informací, objevte šest způsobů, jak jsou hedvábné povlaky na polštáře dobré pro vaši pokožku.

Může být bavlna dobrou alternativou k saténu nebo hedvábí?

Bavlna je dlouhodobě oblíbenou volbou lůžkovin díky své všestrannosti a široké škále možností, které vyhovují všem rozpočtům. Existuje však jen málo druhů bavlny, které mohou konkurovat hedvábí nebo eukalyptovému hedvábí – egyptská bavlna je tomu nejblíže, ale i to často zaostává v oddělení pohodlí.

Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si našeho průvodce eukalyptové hedvábí vs bavlněné povlečení.

TIP: Mikroplyšové povlečení v akci

Saténové vs hedvábné povlaky na polštáře: Jaký je rozdíl?

1. Co je satén a hedvábí?

Satén je tkanina s hladkým povrchem, který vytváří lesklý vzhled. Hedvábí je přírodní vlákno získávané z kokonů bource morušového.

2. Jak se liší povlaky na polštáře z saténu a hedvábí?

Povlaky na polštáře z saténu jsou vyrobeny ze saténové tkaniny, zatímco povlaky z hedvábí jsou vyrobeny z hedvábných vláken. Saténové povlaky mají hladší a lesklejší povrch, zatímco hedvábné povlaky mají jemnější a luxusnější texturu.

3. Jaký je pocit na dotek?

Saténové povlaky jsou měkčí a hladší na dotek, zatímco hedvábí může být ještě jemnější a hedvábnější.

4. Které povlaky jsou více odolné?

Hedvábí je obecně náchylnější k poškození než satén, takže saténové povlaky mohou být odolnější a snáze se udržují.

5. Jaká je cena saténových a hedvábných povlaků?

Hedvábí je obvykle dražší než satén, proto mohou být hedvábné povlaky na polštáře dražší než saténové.

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – povlečení

Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X