JAK SPRÁVNĚ VYBRAT DĚTSKÉ POVLEČENÍ

Mnozí rodiče se ptají, jak správně vybrat dětské povlečení, které budou kvalitní a pro dítě příjemné. Když i vy hledáte odpověď, čtěte dále.

Zdravý spánek je zárukou fyzického a emocionálního zdraví vašeho dítěte a v mnoha ohledech závisí na správné volby ložního prádla. Takže i taková maličkost, jako jsou dětské povlečení, dokáže ovlivnit náladu dítěte.

Co si všímat při výběru ložního povlečení pro dětiPři výběru ložního prádla pro své dítě si všímejte:

1. Materiál

Nejprve věnujte pozornost tkanině, z níž jsou dětské povlečení vyrobené. Upřednostněte přírodní materiály, jako je len, bavlna, flanel nebo satén. Informace o materiály, ze kterého jsou dětské povlečení ušité, naleznete na obalu, štítku a při nákupu přes internet by měla být tato informaci uvedena v popisu produktu. O kvalitě použitého materiálu svědčí i různé certifikáty, jako např. Okootest.

Dětské povlečení ze syntetiky mohou vyvolat u dítěte různé kožní problémy nebo alergii.

bavlna

Dětské povlečení z bavlny můžete používat po celý rok, v každém ročním období. V horkém období se nelepí na tělo a dobře se pod nimi spí. Jsou hypoalergenní a na dotek velmi příjemné.

len

Ložní povlečení z lnu udržují optimálně teplo v každém ročním období. V létě se dítě pod nimi nebude potit, naopak v zimě mu poskytnou příjemné teplo. Lněná tkanina je silná, perfektně absorbuje vlhkost.

Nicméně lněné povlečení jsou pro dětskou pokožku drsné, proto doporučujeme se jim vyhnout.

bambus

Bambus je tkanina, jejíž výhody již mnozí rodiče ocenili. Má mnoho užitečných vlastností: dobře absorbuje vlhkost, dobře „dýchá“, má antibakteriální vlastnosti a je velmi měkká. Jediným mínusem bambusových povlečení je jejich vysoká cena.

Procento bavlny a syntetických látek v polykotóne může být odlišné. Nejlepší je vybrat tkaninu, v níž je procentuální zastoupení bavlny od 60% a více. Dětské povlečení s vyšším podílem bavlny jsou více odolné vůči opotřebení, příjemné pro tělo a dlouho si udrží své zbarvení.

2. Kvalita a pevnost materiálu

Tkanina s nízkou hustotou rychle ztrácí na své kvalitě. Už po několika praních se stává tenčí a objevují se na ní dírky. Proto při výběru dětského povlečení si všímejte informace o hustotě materiálu, kterou výrobce musí na štítku uvádět v gramech na centimetr. Platí, čím vyšší hustota, tím lépe.

3. Barva

Dětské povlečení nevybírejte jen podle toho jestli se vám líbí, resp. či dokonale ladí s interiérem dětského pokoje. Podle psychologů barvy ovlivňují psychický stav dítěte i na kvalitu jeho spánku, proto byste měli při výběru barvy dětského povlečení zohlednit i věk dítěte.

Dětské povlečení pro děti 0 až 3 let

Dítě tráví v tomto období v postýlce ještě hodně času, proto by dětské povlečení měly být v přirozených barevných odstínech, jako béžová, světle, bleděmodrá, světle růžová. Vyhýbejte se výběru povlečení v tmavých, nudných barvách a upřednostňujte příjemné a veselé barvy, které pomáhají vašemu dítěti rozvíjet svou fantazii.

Dětské povlečení pro děti od 3 do 7 let

Dětem v tomto období můžete koupit povlečení, které znázorňují jejich oblíbené pohádkové postavičky nebo seriálových hrdinů. Dítě se bude do postele těšit a v blízkosti známých hrdinů se bude cítit bezpečně.

top produkty

Povlečení pro teenagery

Dospívající dítě rádo zdůrazňuje svou individualitu a nezávislost a platí to nejen při výběru oblečení, obuvi, ale i při výběru ložního prádla. Respektujte proto při nákupu povlečení názor vašeho dítěte.

5. Kvalita šití a zapínání

Při nákupu si všímejte i kvalitu šití. Látka by měla být vnitřní strany oblemovaná, aby se při praní nezačala párat. Dětské povlečení mají zapínání na zip nebo knoflíky. Zip je sice velmi praktický, ale v případě, že koupíte povlečení s nekvalitním zipem, budete mít zbytečné náklady na jeho opravu.

dětské plachty

Pro komfortní spánek potřebuje dítě do postýlky i kvalitní plachtu. Vybrat si můžete klasické prostěradla nebo plachty, jejichž okraje lemuje gumička. Stejně jako při výběru ložního povlečení, věnujte i při výběru plachty pozornost kvalitě materiálu a hustoty tkaniny.

AKCE

Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X