Výhody zdravého spánku ve wellness

Výhody zdravého spánku ve wellness: Klíč k celkové pohodě a dobře fungujícímu tělu

TIP!

-25%
Original price was: 669 Kč.Current price is: 499 Kč.

Více informací

-50%
Original price was: 799 Kč.Current price is: 399 Kč.

Více informací

-55%
Original price was: 999 Kč.Current price is: 449 Kč.

Více informací

-64%
Original price was: 1299 Kč.Current price is: 469 Kč.

Více informací

-44%
Original price was: 479 Kč.Current price is: 269 Kč.

Více informací

-17%
Original price was: 1519 Kč.Current price is: 1259 Kč.

Více informací

-34%
Original price was: 1099 Kč.Current price is: 729 Kč.

Více informací

-37%
Original price was: 899 Kč.Current price is: 569 Kč.

Více informací

-47%
Original price was: 949 Kč.Current price is: 499 Kč.

Více informací

-50%
-54%
Original price was: 649 Kč.Current price is: 299 Kč.

Více informací

-35%
Original price was: 849 Kč.Current price is: 549 Kč.

Více informací

-23%
Original price was: 1299 Kč.Current price is: 999 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 499 Kč.Current price is: 369 Kč.

Více informací

-41%
Original price was: 699 Kč.Current price is: 409 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 1599 Kč.Current price is: 1189 Kč.

Více informací

-33%
Original price was: 479 Kč.Current price is: 319 Kč.

Více informací

-27%
Original price was: 999 Kč.Current price is: 729 Kč.

Více informací

-42%
Original price was: 1199 Kč.Current price is: 699 Kč.

Více informací

Beddable věří, že výroba dokonalé postele by měla být jednoduchá. Dosáhnout uspokojivého nočního spánku však není vždy tak snadné. Ve skutečnosti NHS uvádí, že 1 ze 3 trpí nedostatkem spánku, přičemž mnozí říkají, že to má dopad na jejich následující den. Protože dobrý noční spánek je zásadní pro uvolnění mysli a těla od stresu a duševních potíží, připravili jsme užitečného průvodce, který zdůrazňuje význam spánku pro zdraví a pohodu.

Ptali jsme se Alex Dimitriu MD, psychiatr, který má dvojitou certifikaci v psychiatrii a spánkové medicíně, proč na spánku záleží. Jako lékařský posudek pro Business Insider, Nadace spánku a přispívající spisovatel do Encyklopedie spánkové medicíny, Alex je odborník ve svém oboru. Jeho práce, která pomáhá pacientům optimalizovat výkon spánku ve dne a dosáhnout maximálního regeneračního spánku v noci, byla mezinárodně uznána Zdraví mužů, Cosmopolitan a The New York Times. Při uznání této odbornosti v psychiatrie, spánek a transformační terapie jsme se zeptali:

Skvělý noční spánek: co to je a jak poznám, že to mám?

Alex definuje dobrý spánek jako „když se téměř přirozeně probudíte a druhý den se budete cítit svěží, ostrí a klidní, aniž byste potřebovali příliš mnoho kávy. Obvykle je to asi 7 až 9 hodin pro většinu dospělých“. Pokud vám to nezní povědomě nebo se probouzíte s obtížemi, cítíte se unavení, neklidní a drsní, možná budete muset přehodnotit svůj rozvrh. Spíte doporučenou dobu?

Jak může špatný spánek ovlivnit zdraví a pohodu?

Kromě celkového pocitu nálady a okamžitého pití kávy může nedostatek spánku negativně ovlivnit zdraví a pohodu v mnoha ohledech. navrhuje Alex „Špatný spánek může shodit spoustu věcí. Lidé se mohou stát podrážděnými, unavenými, depresivními, zapomnětlivými a více posedlí a přemítaví. Může být těžší distancovat se od intenzivních emocí. Paměť také trpí. Tělo pociťuje špatný spánek se zvýšenou chutí k jídlu, zvýšeným kortizolem a také krevním cukrem“.

Také jsme se Alexe zeptali na jeho tři nejlepší tipy pro zdravý noční spánek:

  1. Dodržujte pravidelnou dobu spánku a bdění: Osvojení si pravidelného spánkového režimu a dodržování spánkového plánu i o víkendech udrží vaše vnitřní tělesné hodiny, což vám pomůže snáze usnout a probudit se.
  2. Uspěte před půlnocí: Nevyspání před půlnocí může narušit tyto vnitřní biologické hodiny. Možná jste už slyšeli o frázi „hodina spánku před půlnocí stojí dvě po“. To se týká našeho cirkadiánního rytmu, který signalizuje, kdy je čas spát. Překročení tohoto proudu může mít dopad na fyzické i duševní zdraví; zvykněte si chodit spát před půlnocí.
  3. Získejte pohyb a „vertikální venkovní čas“ během dne: Vertikální cvičení je cokoliv, co je skutečným nebo simulovaným vzestupem, jako je běh nebo chůze. Účast na fyzické aktivitě po celý den může zlepšit kvalitu a délku spánku. Ti dva mají dialektický vztah, spánek a cvičení jsou označeny za pilíře duševního zdraví.

Jak může ložní prádlo a prostředí pro spaní zajistit klidný noční spánek?

Každý aspekt nastavení vaší ložnice může ovlivnit, jak dobře spíte. Studie ukázaly, že mnozí jsou schopni jednoduše lépe spát, když je jejich ložnice optimalizována pro pohodlí a relaxaci. Naše pohodlné ložní prádlo z prané bavlny dostupné v řadě čistých barevných bloků a geometrických tvarů poskytuje dokonalé prostředí připravené ke spánku. Koneckonců, postel, která podporuje spánek, může zlepšit to, jak se cítíte, když jste vzhůru. Nakupujte ložní prádlo ložní soupravy které vám pomohou získat ten nejdůležitější noční spánek.

Jaké jsou výhody zdravého nočního spánku v pohodě?

Budete-li se řídit těmito tipy pro zajištění skvělého nočního spánku, určitě zaznamenáte zlepšení celkového zdraví a pohody. Jak říká Alex „Spánek je nezbytný pro mysl i tělo. Pro mysl spánek pomáhá paměti a emocionálním systémům a také čistí všechny odpadní produkty za den. Dobrý spánek může pomoci s náladou, úzkostí, impulzivitou, pamětí a pozorností a soustředěním (ano, ADHD nebo příznaky podobné ADHD). Pro tělo spánek pomáhá našemu metabolismu, kontrole glukózy a tuků, chuti k jídlu, imunitě a dokonce i kvalitě a vzhledu pokožky“. Na spánek záleží víc, než jen zavřít oči.

*Tyto tipy byly založeny na návrhech Alexe Dimitriu MD, of Psychiatrie a spánková medicína Menlo Park.

TIP: Mikroplyšové povlečení v akci

Jaké jsou výhody zdravého spánku ve wellness?

Zdravý spánek má mnoho výhod pro vaše fyzické a duševní zdraví. Pomáhá zlepšit imunitní systém, regeneruje svaly a napomáhá udržení normální hmotnosti. Také má pozitivní vliv na vaši náladu a psychickou pohodu.

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – povlečení

Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X