Jak čistit povlak na přikrývku

napiš úvod pro článek o Jak čistit povlak na přikrývku
nadpis tučným písmem

TIP!

-25%
Original price was: 669 Kč.Current price is: 499 Kč.

Více informací

-50%
Original price was: 799 Kč.Current price is: 399 Kč.

Více informací

-55%
Original price was: 999 Kč.Current price is: 449 Kč.

Více informací

-64%
Original price was: 1299 Kč.Current price is: 469 Kč.

Více informací

-44%
Original price was: 479 Kč.Current price is: 269 Kč.

Více informací

-17%
Original price was: 1519 Kč.Current price is: 1259 Kč.

Více informací

-34%
Original price was: 1099 Kč.Current price is: 729 Kč.

Více informací

-37%
Original price was: 899 Kč.Current price is: 569 Kč.

Více informací

-47%
Original price was: 949 Kč.Current price is: 499 Kč.

Více informací

-50%
-54%
Original price was: 649 Kč.Current price is: 299 Kč.

Více informací

-35%
Original price was: 849 Kč.Current price is: 549 Kč.

Více informací

-23%
Original price was: 1299 Kč.Current price is: 999 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 499 Kč.Current price is: 369 Kč.

Více informací

-41%
Original price was: 699 Kč.Current price is: 409 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 1599 Kč.Current price is: 1189 Kč.

Více informací

-33%
Original price was: 479 Kč.Current price is: 319 Kč.

Více informací

-27%
Original price was: 999 Kč.Current price is: 729 Kč.

Více informací

-42%
Original price was: 1199 Kč.Current price is: 699 Kč.

Více informací

Povlak na přikrývku podle vašeho výběru je nezbytný pro ložnici a nabízí vám příležitost přidat barvu a osobitost vašemu prostoru a zároveň chránit vaši přikrývku před politím, skvrnami a nečistotami. Ale čas od času si budete muset vzít svůj lůžkoviny sundejte a vyperte potah, aby se vrátil do nejlepšího stavu.

V tomto článku jsme nastínili každý krok, který musíte při praní peřin dodržovat, včetně způsobů, jak bojovat proti přetrvávajícím skvrnám a nejlepších metod sušení. Také jsme nabídli odpovědi na nejčastější otázky našich zákazníků ohledně praní vaší skutečné peřiny.

Co je to povlak na přikrývku?

Pravděpodobně budete obeznámeni s tím, co je to peřina: prošívaná skořápka, která je vyplněna měkkou náplní a navržena tak, aby vás v noci udržela v pohodlí a teple (pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na našeho průvodce nejlepší výplně do peřin).

Ale jakou funkci má povlak na přikrývku a proč ho potřebujete? Jednoduše řečeno, povlak na přikrývku je odnímatelný vnější obal, který chrání vaši přikrývku před politím a skvrnami, dodává charakter vašemu lůžkovinám, poskytuje luxusní měkkost a zvyšuje noční pohodu.

Mezi běžné materiály používané k výrobě vysoce kvalitních povlaků na přikrývky patří egyptská bavlna, hedvábí (nebo ještě lépe eukalyptové hedvábí z etických zdrojů) a syntetický polyester. Každý materiál má své výhody a nevýhody, proto si před investicí do další sady ložního prádla věnujte čas na zvážení a zvážení možností.

Přikrývky vs přikrývky

Pokud přemýšlíte o koupi nového lůžkovin, možná budete debatovat mezi a přikrývka a šidítko. Existuje však také šance, že vás zajímá, jaký je mezi nimi rozdíl! Ostatně plní velmi podobné funkce. Mezi přikrývkami a přikrývkami však existují některé klíčové rozdíly:

  • Přikrývka vyžaduje přikrývku: vaše peřina bude potřebovat povlak, který ochrání vycpanou skořápku před každodenní špínou a špínou. Mezitím přikrývka nevyžaduje obal, protože je již navržena tak, aby zahrnovala ochranný vnější obal. To je největší a nejviditelnější rozdíl mezi těmito dvěma.
  • Styl přikrývky můžete změnit: skutečnost, že přikrývka vyžaduje povlak, by mohla být považována za nevýhodu, protože si musíte koupit více povlečení, ale ve skutečnosti vám to dává možnost vybrat si estetiku, která dokonale doplní vaši postavu.
  • Peřiny jsou tlustší: přikrývky jsou obvykle tlustší než přikrývky a pro každé roční období jsou vhodné různé kalhoty. Naproti tomu šidítka jsou spíše podobná mohutné přikrývky. Peřina jako taková je často vhodnější investicí pro celoroční pohodlí.

Přikrývky a prošívané přikrývky mají různé výhody, ale hlavními faktory, které byste měli při investování do nového ložního prádla zvážit, jsou náklady na péči. Obě možnosti jsou obvykle za stejnou cenu (v závislosti na materiálu, který si vyberete), ale budete také muset započítat náklady na další povlak na přikrývku. Mezitím je péče o peřinu často snazší, protože potah můžete jednoduše hodit do prádla.

Pokud se chcete dozvědět více o těchto dvou typech lůžkovin, prozkoumejte našeho průvodce výběr přikrývky vs.

Žena drží postel peřiny

Najděte naši bambusovou přikrývku spojenou s eukalyptem – od 89 GBP

Jak prát povlak na peřinu

Když už mluvíme o praní povlaku na peřinu, jak přesně to děláte? Abychom to zjednodušili, nastínili jsme každý krok, abyste se ujistili, že se o svůj povlak na přikrývku správně staráte.

1. Sundejte si povlak na peřinu

Prvním krokem je sundat povlak z přikrývky, protože jej budete muset vyprat samostatně. Ve skutečnosti budete muset prát peřinu přibližně každých šest měsíců, zatímco potah budete muset prát každý týden nebo dva. Abyste zabránili poškození látky nebo zachycení vláken, buďte při sejmutí přikrývky opatrní.

Vložte povlečení do pračky

Jakmile sundáte potah, je čas dát povlečení do pračky. Je důležité, abyste pračku nepřetěžovali, takže se do krytu nenacpávejte, pokud pro něj není místo, aby se mohl během cyklu volně pohybovat a otáčet.

Nejlepší tip: Pokud jste si všimli zvláště výrazných skvrn, je často nejlepší je odstranit před vložením ložního prádla do pračky. Chcete-li to provést, potřete znečištěnou oblast čisticím prostředkem, dokud nezačne blednout. Poté opláchněte a vložte lůžkoviny do stroje jako obvykle. Pokud pociťujete změnu barvy, přečtěte si našeho průvodce dostat žluté skvrny z bílého povlečení.

3. Přidejte tenisové míčky do pračky

Dalším krokem je přidat pár tenisových míčků do vaší pračky. Jedná se o DIY náhradu za prací kuličky, takže pokud máte ty pravé, klidně je použijte (a pokud nemáte ani jedno, můžete použít i srolované páry ponožek). Přidání tenisových míčků do prádla v podstatě pomáhá udržet vaše lůžkoviny v pohybu během cyklu, což zajišťuje konzistentnější praní.

4. Přidejte vámi vybraný prací prostředek

Jakmile vložíte prádlo, je čas přidat vámi vybraný prací prostředek. Množství, které budete potřebovat, se může lišit v závislosti na zvoleném typu (doporučujeme ekologický prací prostředek), takže je vždy užitečné si předem přečíst pokyny na štítku. Je však důležité nejen přidat další, pokud si nejste jisti; příliš mnoho pracího prostředku může ve skutečnosti zanechat šmouhy a změnit barvu vašeho povlaku na peřinu.

5. Nastavte cyklus a vyperte povlak na přikrývku

Dále budete muset nastavit pračku na správný cyklus. Toto je vaše poslední šance znovu zkontrolovat pokyny pro péči na štítcích, takže je nezapomeňte naposledy zkontrolovat.

Jakmile budete mít přikrývku připravenou, doporučujeme vám vyprat přikrývku jemným, chladným cyklem. Nejen, že to ochrání vaše lůžkoviny a zajistí důkladně čistý povrch, ale je to také ekologičtější způsob praní a ušetří vám peníze na účtu za energii.

6. Odstraňte kryt a zkontrolujte, zda v něm nejsou zbytky

Po dokončení pracího cyklu budete muset opatrně sundat povlečení z pračky a nechat své lůžkoviny rychle převléknout, zda na nich nejsou zbytky mýdla nebo šmouhy. Pokud jste použili správné množství pracího prostředku a dali jste dostatek místa pro otočení krytu v pračce, měli byste být v pořádku, ale vždy stojí za to zkontrolovat.

Pokud zaznamenáte malé zbytky, nejjednodušším řešením je nechat podestýlku projít druhým cyklem. Je důležité zajistit, aby vaše povlečení bylo zcela bez mýdla, protože následné nahromadění bakterií, které by se mohlo objevit, může vést k zánětu kůže a alergickým reakcím.

7. Vysušte si povlak na peřinu

Po vyprání je čas osušit povlečení. Nejlepší způsob sušení je vlastně na šňůře na slunci. Je to proto, že sluneční světlo funguje jako konečný způsob sterilizace a zabíjí všechny zbývající bakterie, kterým se podařilo přežít mytí. Pokud byste však své ložní prádlo raději sušili v sušičce, navrhli bychom rychlý cyklus na středně nízkou teplotu.

Po dokončení se ujistěte, že je váš povlak na peřinu zcela suchý, než postel složíte a uložíte nebo znovu ustelete, abyste zabránili růstu plísní nebo bakterií na povrchu. Máte-li jakékoli pochybnosti o suchosti vašeho povlaku na přikrývku, nechte ho ještě chvíli vyvětrat.

8. Vyperte zbytek ložního prádla

V neposlední řadě je čas vyprat zbytek vašeho povlečení. To zahrnuje pečlivě praní povlečení a povlaky na polštáře, abyste nepoškodili jemná vlákna a řádně je vysušili. V tomto okamžiku, když je stroj v chodu, si můžete ustlat postel s čerstvými prostěradly, povlaky na polštáře a přikrývkami, do kterých můžete na konci dne vklouznout.

Jak často prát povlak na peřinu

Obecně řečeno, měli byste se obvykle snažit prát váš standardní bavlněný povlak na přikrývku týdně nebo alespoň dvakrát měsíčně. Specializované povlečení na eukalyptové hedvábné přikrývky však mohou mezi praním trvat mnohem déle. Ve skutečnosti, kvůli jeho hypoalergenním vlastnostem, které odvádějí vlhkost a regulují teplotu, můžete eukalyptový potah odstředit často 6-8 týdnů, čímž snížíte množství prádla, které na sebe dáte, a ušetříte energii v procesu.

Pokud jde o den praní, hlavním důvodem, proč prát povlak na peřinu, je, možná nepřekvapivě, hygiena. Pokud necháte přikrývku příliš dlouho, začnou se hromadit nečistoty a špína a vaše lůžkoviny začnou ukrývat bakterie a plísně, které mohou v lepším případě vyvolat alergické reakce a ve vážných případech onemocnění.

Samozřejmě existuje řada dalších důvodů, proč byste mohli chtít své ložní prádlo prát častěji, včetně nadměrného večerního a nočního pocení, chlupů a srsti domácích zvířat vyvolávajících alergie a rozlití jídla. Pokud se chcete dozvědět více, prozkoumejte našeho praktického průvodce, který to vysvětluje jak často byste měli měnit ložní prádlo.

Kdy vyměnit peřinu

Vaše přikrývka obvykle vydrží nejméně pět let, ale standardní přikrývka by měla zůstat v dobrém stavu po většinu desetiletí. To samozřejmě závisí na kvalitě vaší přikrývky (a na vašem výběru povlaku na peřinu), přičemž lepší materiály a látky často vydrží déle.

V určitém okamžiku však budete nevyhnutelně potřebovat vyměnit peřinu, takže je důležité si uvědomit hlavní znaky. Nejnápadnějším indikátorem je, že vám začíná prosakovat výplň peřiny, ať už jde o peří a prachové peří, vlnu nebo směs bambusu. V kombinaci s nerovnými hrboly a hrudkováním si můžete být docela jisti, že čas vaší peřiny vypršel.

Často kladené otázky: jak prát peřinu

Ponořili jsme se do detailů praní vašeho povlaku na peřinu, ale co vaše skutečná přikrývka? Objevte odpovědi na všechny nejčastější otázky týkající se praní peřin.

Mohu si zničit peřinu praním v pračce?

Před praním přikrývky je důležité si přečíst štítek a vzít na vědomí všechny pokyny pro péči. Prát peřinu byste však měli zvládnout bez komplikací. Chcete-li však prodloužit životnost vaší přikrývky, je často užitečné ji vždy chránit kvalitním povlakem na přikrývku.

Mohu dát peřinu do sušičky?

Dobrou zprávou je, že byste měli být schopni sušit svou přikrývku, i když je stále důležité pro každý případ zkontrolovat pokyny pro péči. Případně, pokud je to možné, můžete peřinu sušit na vzduchu na letním slunci. Nejen, že je to ekonomičtější, ale také hygieničtější a šetrnější k životnímu prostředí.

Jak dlouho trvá sušení peřiny?

Doba, za kterou vaše peřina uschne, závisí na tom, zda jste ji vložili do pračky nebo ji pověsili na šňůru venku. Pokud jste například usušili peřinu, můžete rozumně očekávat, že bude hotová do hodiny, ale pokud spoléháte na sluneční svit, můžete čekat celý den.

Jak načechrat peřinu po vyprání?

Vyčesání a načechrání peřiny je důležitým posledním krokem po vyprání, aby zůstala stejně útulná a pohodlná jako v den, kdy jste ji koupili. Naštěstí je to docela jednoduché: vše, co musíte udělat, je chytit se za dva sousední rohy a pořádně zatřepat peřinou! Tím by se náplň měla rovnoměrně rozložit.

Doufejme, že se nyní cítíte o něco jistěji, pokud jde o praní povlaku na peřinu a lůžkovin, díky čemuž bude další náplň prádla hračkou! Mezitím, pro ještě užitečnější informace od našich odborníků na spánek, přejděte na stránku Blog Etické povlečení.

TIP: Mikroplyšové povlečení v akci

napiš v HTML česky nejčastější otázky a k nim odpovědi, otázky napiš tučně vždy na nový řádek o Jak čistit povlak na přikrývku
otázky piš jako H3 nadpisy

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – povlečení

Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X