Jaký je nejlepší typ hedvábí?

napiš úvod pro článek o Jaký je nejlepší typ hedvábí?
nadpis tučným písmem

TIP!

-25%
Original price was: 669 Kč.Current price is: 499 Kč.

Více informací

-50%
Original price was: 799 Kč.Current price is: 399 Kč.

Více informací

-55%
Original price was: 999 Kč.Current price is: 449 Kč.

Více informací

-64%
Original price was: 1299 Kč.Current price is: 469 Kč.

Více informací

-44%
Original price was: 479 Kč.Current price is: 269 Kč.

Více informací

-17%
Original price was: 1519 Kč.Current price is: 1259 Kč.

Více informací

-34%
Original price was: 1099 Kč.Current price is: 729 Kč.

Více informací

-37%
Original price was: 899 Kč.Current price is: 569 Kč.

Více informací

-47%
Original price was: 949 Kč.Current price is: 499 Kč.

Více informací

-50%
-54%
Original price was: 649 Kč.Current price is: 299 Kč.

Více informací

-35%
Original price was: 849 Kč.Current price is: 549 Kč.

Více informací

-23%
Original price was: 1299 Kč.Current price is: 999 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 499 Kč.Current price is: 369 Kč.

Více informací

-41%
Original price was: 699 Kč.Current price is: 409 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 1599 Kč.Current price is: 1189 Kč.

Více informací

-33%
Original price was: 479 Kč.Current price is: 319 Kč.

Více informací

-27%
Original price was: 999 Kč.Current price is: 729 Kč.

Více informací

-42%
Original price was: 1199 Kč.Current price is: 699 Kč.

Více informací

Hedvábí je luxusní a velmi žádaná tkanina, která je ceněna po staletí. Ale věděli jste, že existují různé druhy hedvábíkaždý má své vlastní jedinečné vlastnosti?

V tomto komplexním průzkumu se ponoříme do různých typů hedvábí, jejich vlastností a způsobu, jak o ně pečovat, abyste dělat informovaná rozhodnutí při nákupu hedvábí produkty.


Úvod do hedvábí

Hedvábí, které se řadí mezi nejkvalitnější látky, které člověk zná, je vyhledávané pro všechny druhy textilií, od oděvů po ložní prádlo! Hedvábí, původně výjimečně vzácná látka, se kterou se obchodovalo na příslušně pojmenované „Hedvábné stezce“, se od té doby stalo relativně dostupným – i když stále drahé ve srovnání s běžnějšími materiály na lůžkoviny, jako je bavlna.

Co si však možná neuvědomujete, je proces, který se podílí na výrobě hedvábného povlečení a oděvů.

Bohužel to není humánní, proces vyžaduje až 2 500 bourců morušových, které se uvaří zaživa, aby se vyrobilo pouhou libru hedvábí. Jejich kokony jsou skutečnou cenou, přičemž skořápka je utkaná z hedvábí.

Neetické praktiky přispěly k tomu, že se mnoho lidí rozhodlo pro alternativní řešení, jako je bambus, Tencel a egyptská bavlna. Ale pro mnohé je hedvábí stále nad ostatními díky své bezkonkurenční kvalitě a jemnosti.

3 etické polštáře povlečení na sebe


Kolik různých druhů hedvábí existuje?

I když se předpokládá, že existuje více než třicet různých druhů hedvábí, z nichž každý používají módní návrháři a výrobci ložního prádla pro jednu nebo druhou věc, existují čtyři základní varianty, z nichž každá má své vlastní výhody a nevýhody: moruše, tussar, Eri, Muga.

Morušové hedvábí

Tradičně vyráběné v Číně, morušové hedvábí je jedním z nejluxusnějších a nejkvalitnějších hedvábí na světě. Moruše pojmenovaná po bílých listech morušovníku, který tvoří exkluzivní potravu bource morušového, je luxusní a poskytuje téměř bezkonkurenční jemnost.

Morušové hedvábí, které je často považováno za hladší a měkčí než jakékoli jiné autentické hedvábí a také za výjimečně pevné a odolné, patří, možná nepřekvapivě, mezi nejdražší ložní textilie v okolí.

Kromě toho, protože jsou červi krmeni přísnou dietou z listů moruše, hedvábné prameny jsou dlouhé, rafinované a jednotné – což jim pomáhá dodat jejich charakteristickou hladkou texturu.

Tusarské hedvábí

Hedvábí Tussar, které je rychlejší než jiné varianty, zejména ve srovnání s vysoce kvalitní moruší, pochází z Indie a je jedním z nejstarších zaznamenaných druhů hedvábí. Je také jedním z nejsložitějších na výrobu a spoléhá se téměř výhradně na relativně malou skupinu kvalifikovaných tkalců.

Snadno identifikovatelné díky své výrazné přirozené zlaté barvě a nerovnoměrné struktuře se tussarské hedvábí obvykle nepoužívá jako ložní prádlo – místo toho se většinou vyskytuje v jihoasijských oděvech a tradičním bytovém zařízení.

Různé hedvábí

Hedvábí Eri se získává z kokonů bource morušového Samia Cynthia Ricini a Philosamia Ricini a je široce považováno za jeden z hlavních typů hedvábí.

I když se může pochlubit tradičními hedvábnými vlastnostmi, jako je vysoká odolnost a regulace teploty, má hedvábí Eri matnější povrch než moruše (ačkoli žádný typ hedvábí není tak měkký jako moruše!).

O hedvábí Eri, vyráběném převážně v Indii, jste možná slyšeli pod jiným názvem: mírové hedvábí. Tento titul si vysloužila díky neškodné a humánní metodě sběru hedvábí; namísto vaření červů zaživa v jejich zámotcích se hedvábné zámotky vaří, jakmile se můra vynoří.

Samozřejmě, protože proces získávání hedvábí může trvat déle než jiné varianty, protože se musí čekat, až se můra objeví, může být látka na drahé straně. Spojte to se skutečností, že existuje jen tolik výrobců, kteří dodržují tento proces, a máte prémiový textil!

Muga hedvábí

Muga hedvábí, které patří mezi nejvyhledávanější druhy hedvábí na světě, se z velké části vyrábí v severovýchodní Indii. Ve skutečnosti se více než 99 % veškerého hedvábí Muga vyrábí v indickém městě Assam. Díky přirozeně zlatému odstínu, který je luxusní a nápadný, se hedvábí Muga běžně používá k výrobě produktů, jako jsou sárí a další tradiční indické oděvy.

Zajímavé je, že bourec morušový potřebný k výrobě této textilie může datovat své předky až do dob dinosaurů; ale navzdory jejich nesmírné dlouhověkosti a odolnosti vůči evoluci se bourec Muga snaží adaptovat a přežít i v tom nejmenším znečištění. Vzhledem k tomu, že červi musí být udržováni v tak vysoké péči, může být hedvábí Muga extrémně drahé – bylo historicky vyhrazeno pro místní královskou rodinu!

Eukalyptové hedvábí

Eukalyptové hedvábí se mírně liší od ostatních typů klasického hedvábí na našem seznamu. Je to trochu zástupný znak v tom, že ve skutečnosti nepochází z bource morušového. Na rozdíl od umělého hedvábí však pochází z přírodních zdrojů.

Místo toho se eukalyptové hedvábí sbírá z rychle rostoucího a udržitelného eukalyptového stromu. To však neznamená, že se to nestaví proti skutečné dohodě; ve skutečnosti eukalyptové hedvábí sdílí stejné hypoalergenní, teplotní regulační a pečující výhody, přičemž je vyrobeno eticky a má stejnou kvalitu.

Proces přeměny dřeva na měkké a útulné hedvábné povlečení zahrnuje rozpuštění vláken na kaši, která je poté vedena extrémně jemnými otvory, než se spřádá do příze a vetká do čehokoli od oblečení po ložní prádlo.

Pokud jde o péči a údržbu, zacházejte s eukalyptovým hedvábím stejně jako s originálem a perte na nízké, jemné nastavení – ideálně v síťovaném sáčku, aby se předešlo zadrhávání. Po vyprání nevystavujte eukalyptové povlečení přímému teplu nebo slunečnímu záření, místo toho viset nad mycí linkou nebo sušákem uvnitř nebo ve stínu.

žena připravuje bílou postel v bílé ložnici


Srovnání typů hedvábí

S tolika druhy hedvábí, ze kterých si můžete vybrat, může být obtížné rozhodnout se, které je nejlepší. Abychom vám podali pomocnou ruku, nastínili jsme, kde některé druhy hedvábí vynikají…

Náklady

Pokud jde o cenu, je pravděpodobně nejlepší vyhnout se moruše, která je nejen nejluxusnějším, ale také nejdražším druhem hedvábí, který lze koupit. Ve skutečnosti produkty vyrobené výhradně z morušového hedvábí patří mezi nejvyhledávanější na světě!

Naproti tomu nejdostupnější hedvábí je obvykle Tussar, často kvůli tomu, že není tak měkké a hladké jako jiné varianty. Případně, pokud máte své srdce na moruše, zvažte volbu směsi hedvábí (tkanina, která obsahuje směs hedvábí a jiných vláken).


Udržitelnost

Pokud jde o udržitelnost, tradiční hedvábí se neblíží svému eukalyptovému bratranci, který pochází z rychle rostoucí a samoobnovující se rostliny eukalyptu. Také se může pochlubit stejnými vlastnostmi jako pravé hedvábí, bez poškození červy. Opravdu win-win.


Trvanlivost

Hedvábí je obecně výjimečně odolné bez ohledu na typ, který kupujete, což z něj činí nákladově efektivní volbu po dlouhou dobu. Nicméně opět platí, že moruše často bere sušenku jako nejtrvanlivější ze série – i když to neznamená, že jako Tussar, Eri, Muga a eukalyptus se nemohou udržet, zvláště ve srovnání s menšími. kvalitní ložní materiály.

Různé druhy hedvábných směsí

Směs hedvábí v podstatě označuje jakoukoli látku, která obsahuje přírodní hedvábí jakož i jiné materiály, jako je bavlna, vlna nebo len. Existuje několik důvodů, proč se můžete rozhodnout pro směsový textil, včetně:


  • Dostupnost: protože směs hedvábí obsahuje alespoň jeden další materiál, tkanina nestojí výrobce ani zdaleka tolik, což se přenáší na spotřebitele. V důsledku toho jsou textilie ze směsi hedvábí mnohem dostupnější než 100% hedvábí – zejména moruše.
  • Všestrannost: spíše než se spoléhat pouze na výhody hedvábí, mohou výrobci vzít to nejlepší z hedvábí a zkombinovat je se silnými stránkami jiných materiálů. To vytváří všestrannou tkaninu, kterou lze použít ve více scénářích. Můžete například zkombinovat elegantní hedvábí s měkkou bavlnou a vytvořit tak jemné a elegantní povlečení.
  • Praktičnost: protože hedvábná směs je cenově dostupnější a často univerzálnější, je také mnohem praktičtější než tradiční hedvábí. Je to oblíbená volba pro neformální oblečení a pro ty, kteří hledají každodenní luxus, spíše než výrazný kousek, který může stát ruku a nohu!


Jak pečovat o hedvábí

Může být trvanlivé a odolné, ale hedvábí je také mimořádně jemné. Z tohoto důvodu vyžaduje pečlivý proces údržby, aby nedošlo k poškození. Obvykle je preferováno ruční praní s jemným pracím prostředkem, ale můžete prát v pračce na jemný cyklus.

  1. Praní hedvábí v pračce

Zvolte studenou vodu, jemné odstřeďování a vložte hedvábné povlečení do síťovaných sáčků na prádlo – zvláště pokud perete nehedvábím. Je také důležité používat jemný prací prostředek, vyhýbat se všemu příliš kyselému nebo zásaditému.

2. Sušení hedvábí

Jakmile vyperete hedvábí, měli byste ho usušit na vzduchu – nesušte v sušičce! Neváhejte pověsit své hedvábné lůžkoviny a oděvy venku, ale vyvarujte se slunečního záření nebo přímého tepla.

3. Ukládání vašeho hedvábí

Je důležité skladovat hedvábí v prodyšných sáčcích a uchovávat sáčky na chladném místě mimo přímé sluneční světlo nebo intenzivní teplo.

Jaké jsou nejlepší alternativy k hedvábí?

Věřte tomu nebo ne, existují nevýhody hedvábného povlečeníať už jde o náklady nebo neetické výrobní praktiky. Naštěstí existuje několik solidních alternativ, které můžete zvážit.

egyptská bavlna

Egyptská bavlna je oblíbenou oblíbenou látkou, která se řadí mezi nejluxusnější povlečení. Nejen, že vám jeho dlouhá základní vazba poskytuje elegantní pohodlí, ale také je s každým praním měkčí. Odolná, teplotu regulující a prodyšná látka, to je důvod, proč se egyptská bavlna stala běžným ložním řešením pro mnoho domácností.

Bambus

Bambusové povlečení pochází z rychle rostoucího a snadno dostupného bambusu a je vynikající náhradou hedvábí. Je ekologický, biologicky odbouratelný a dokonce měkčí než egyptská bavlna; zkombinujte to s jeho prodyšností, regulací teploty a vlastnostmi odvodu vlhkosti a není divu, že bambus je stále oblíbenější.

Eukalyptus

Podobně jako bambus, eukalyptové hedvábí pochází z přírody, pochází z rostliny eukalyptu. Díky své vynikající měkkosti je eukalyptus vhodný pro všechny, včetně těch s citlivou pokožkou, zatímco jeho hypoalergenní vlastnosti, které regulují teplotu a odvádějí vlhkost, pomáhají udržovat vaše vlasy a pokožku zdravější.

Takže s ohledem na poslední bod byste se snad měli cítit vybaveni, abyste si mohli vybrat mezi různými typy hedvábí – nebo možná jednou z cenově dostupnějších alternativ! Pokud se cítíte inspirováni, podívejte se na naši kompletní kolekci hedvábné povlečení oblíbené, nebo objevte ještě více informací od našich odborníků na spánek Blog Etické povlečení.

TIP: Mikroplyšové povlečení v akci

napiš v HTML česky nejčastější otázky a k nim odpovědi, otázky napiš tučně vždy na nový řádek o Jaký je nejlepší typ hedvábí?
otázky piš jako H3 nadpisy

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – povlečení

Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X