Jak vyprat ložní prádlo

Jak vyprat ložní prádlo – Čisté a svěží ložní prádlo je nezbytné, když chcete mít co nejkvalitnější spánek. To se týká všech prvků, od povlaků na polštáře a peřiny až po přehoz na postel. Přestože přehoz na postel nemusíte prát tak často jako ostatní součásti lůžkovin, mohou se v něm snadno ukrývat alergeny, například roztoči, proto je důležité vědět, jak o něj pečovat.

Praní přehozu přehoz na postel každých 4-6 měsíců pomůže udržet alergeny na uzdě a také vám pomůže zajistit ten nejlepší spánek. Všichni však víme, že vzhledem k velikosti a materiálům není praní přehozu tak jednoduché, jako když hodíte povlak na peřinu a polštář do pračky.

Jak vyprat přehoz na postel - DUSK

 

Jak vyprat ložní prádlo – Vždy si přečtěte etiketu

Než hodíte přehoz na postel do pračky, zkontrolujte si na štítku pokyny výrobce k praní. Pokud je na štítku uvedeno „pouze chemické čištění“, doporučujeme tuto radu dodržet a nechat to na profesionálech. U nás v DUSKu lze všechny naše přehozy prát v pračce na nízkou teplotu. Existuje však jen několik vzorů, které lze dát do sušičky, a jako vhodnější variantu vždy doporučujeme sušení na lince.

Jak vyprat ložní prádlo – Používejte pračku správné velikosti

Pokud jde o praní přehozu na postel, je rozhodující velikost pračky. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme, abyste vždy zajistili dostatek prostoru pro pohyb přehozu během praní. Pokud je pro pračku příliš velký, je pravděpodobné, že nebude možné přehoz řádně vyprat.

Pokud zjistíte, že je to trochu těsné, nejlepší možností je použít velkou komerční pračku v místní prádelně. Zatímco vaše pračka může pojmout 7 kg prádla, komerční pračky jsou často mnohem větší, přičemž stroje s kapacitou 10 kg a více jsou určeny pro zpracování větších předmětů, jako jsou přehozy.

Jak vyprat ložní prádlo – Zvolte vhodný prací prostředek a prací cyklus

Při výběru pracího prostředku se ujistěte, že jste zvolili takový, který je šetrný a bezpečný pro použití na jemné materiály. Doporučujeme nepoužívat aviváž na přikrývky, protože může zabránit jejich správnému sušení. Pokud hledáte další tipy, podívejte se na našeho průvodce, jak se stát více ekologické praní ložního prádla.

Před praním přehozu doporučujeme také zkontrolovat štítek s údaji o údržbě a nastavit pračku na jemný nebo šetrný cyklus. Praním na chladném nebo teplém cyklu ochráníte barvy a tkaniny, takže váš přehoz bude déle vypadat jako nový. Pokud je to možné, zvolte cyklus, který zahrnuje dodatečné máchání, abyste se ujistili, že je všechen prací prostředek zcela odstraněn.

Největší výběr povlečení za akční cenu

Jak sušit přehoz na postel

Pokud je na štítku s údaji o péči uvedeno, že přehoz lze vložit do sušičky, doporučujeme sušit na nízké teplotě, aby nedošlo k poškození. Je také skvělý nápad sušení pravidelně přerušit a přehoz vyjmout, abyste ho načechrali – to pomůže udržet rovnoměrné rozložení výplně a také zajistí rovnoměrné sušení.

Při sušení přehozu zvažte použití sušicích kuliček. Na trhu je několik možností, které zabrání tomu, aby se vaše ložní prádlo při sušení v sušičce srazilo. Vždy však doporučujeme dodržovat pokyny k sušení uvedené na štítku s údaji o péči o prádlo.

Nejlepší tipy, aby vaše přehozy vypadaly a cítily se co nejlépe

    • Občas dejte přehoz na postel a přikrývky na prádelní šňůru ven, abyste je nechali vyvětrat – udržíte si tak déle pocit svěžesti!
    • Často ji protřepávejte, aby si zachovala luxusní vznešenost.
    • Přehoz na posteli můžete jemně vysát, aby se na něm přestal usazovat prach a nečistoty.
    • Pokud je nepoužíváte, zajistěte, abyste je uložili na dobře větraném místě, abyste zabránili vzniku plísní.
    • Použijte váleček na chlupy ke sběru zvířecích chlupů a chmýří poté, co se váš drzý domácí mazlíček rozhodne zdřímnout.

 

Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X