Výhody luxusního bavlněného povlečení

Bavlněné povlečení – Dodejte své ložnici snový vzhled s bavlněným povlečením které vyhovuje vašemu spánku i stylu. Různé luxusní bavlněné ložní povlečení, peřiny, povlaky na polštáře a další mají celou řadu jedinečných vlastností. Je pravděpodobné, že výběru ložního prádla věnujete hodně času a péče, abyste si zajistili skutečně klidný spánek, a prozkoumání výhod bavlny vám pomůže rozhodnout se, které ložní prádlo si obléknout svou postel s.

Bavlna je obzvláště zvláštní, protože je to tradiční materiál, který se dodává v různých stylech, vzorech a úrovních pohodlí. Přinášíme vám všechny potřebné informace o různých typech bavlny a o tom, co z ní dělá dokonalý materiál pro prvotřídní ložní prádlo.

Proč si vybrat luxusní bavlněné povlečení?

Výhody luxusní bavlněné povlečení nejlépe zjistíte sami, když budete používat bavlněné povlaky na přikrývky a polštáře. Pokud však hledáte důvody, proč byste si měli koupit bavlněné povlečení, pak zde uvádíme jen některé z výhod bavlny:

    • Je měkké a prodyšné
    • Bavlna je schopna regulovat vlhkost
    • Poskytuje izolaci
    • Bavlna je šetrná k alergikům
    • Je odolný

Bavlněného povlečení – Prodyšné

Jedinečnou vlastností bavlny je, že je prodyšná, což znamená, že má jedinečnou schopnost regulovat tělesnou teplotu po celou noc. Absorbuje tělesné teplo, a proto vás během spánku udržuje v chladu.

Naše TIPY!

Bavlněného povlečení – Měkké na dotek

Bavlna je příjemná na kůži. Je výjimečná, protože poskytuje hladkost a křupavý pocit vedle vaší pokožky, což je ideální, když jste připraveni vklouznout do blaženého spánku. Bavlna je také šetrná k alergikům, protože je méně pravděpodobné, že bude během noci způsobovat svědivé podráždění, takže můžete usínat v naprostém pohodlí.

Bavlněného povlečení – Vydrží zkoušku časem

Bavlna je obzvláště odolná, a proto vydrží déle. Díky tomu je bavlna skvělou volbou pro vaše ložní prádlo, protože vám pravděpodobně vydrží dlouho – ideální, když se noc co noc zachumláváte do bavlněného povlečení.

Bavlněného povlečení – Snadná péče

Bavlněné peřiny a povlečení jsou strojově vyráběné lze prát na při teplotě 30-40 stupňů, lze je sušit v bubnové sušičce a často se nemusí žehlit, přestože na posteli vypadají luxusně. Bavlna je materiál nenáročný na údržbu, který se velmi snadno udržuje.

Nejlepší tip: vyjměte bavlněné ložní prádlo z pračky, když je mírně vlhké, a vysušte ho naplocho, abyste ho mohli úhledně uložit nebo rovnou položit na postel.

Rozdíly mezi bavlněným a lněným povlečením

Jak len, tak bavlna jsou oblíbené materiály používané k výrobě luxusního ložního prádla. Oba jsou z přírodních vláken, hlavní rozdíl je v tom, že bavlna se vyrábí z rostlin, zatímco len z rostlin lnu. Len je silnější a je považován za odolnější. Bavlna je jemnější a lze z ní utkat bohatou tkaninu s vyšším počtem vláken.

Len je na první pohled křehčí než bavlna, ale čím více se s ním zachází, tím je měkčí. Bavlna je naopak na dotek měkčí díky nadýchanému vláknu, které její rostlina produkuje.

Obojí bavlněné a lněné ložní prádlo jsou absorpční a poskytují povlečení za teplejšího počasí vlastnosti regulující teplotu, aby pomáhají při spánku v horku. Prádlo má navíc schopnost získávat vlhkost, aniž by bylo hned cítit, že je vlhké, a po navlhnutí se stává silnějším.

Různé druhy bavlny

Co je to bavlněný perkál?

Bavlněný perkál je plochá, jemná tkanina, která je hustě tkaná. Používá se často v luxusním ložním prádle, je prodyšný a mnohem lehčí než mušelínová tkanina, protože je obvykle k dispozici v počtu vláken 180 až 200. Bavlněný perkál je díky svému vysoce kvalitnímu vzhledu a omaku někdy přirovnáván k egyptské bavlně.

Naše přikrývky jsou potaženy bavlněným perkálovým materiálem, který zajišťuje nejvyšší pohodlí a prodyšnost.

Co je bavlněný satén?

Bavlněný satén se vyrábí ze 100% bavlny a obvykle má vyšší počet vláken, což mu dodává hedvábně jemný pocit a povrch. Až tedy budete hledat dokonalou soupravu přikrývek pro dvojlůžko, zaměřte se na konkrétní druhy bavlny, protože to může mít vliv na vzhled i pocit z postele.

Co je egyptská bavlna?

Egyptská bavlna je mimořádně hladká, měkká a má přirozené termoregulační vlastnosti, které prokazatelně pomáhají dosáhnout blaženějšího spánku tím, že snižují rušení během noci z přehřátí nebo přílišné zimy a pomáhají vám probudit se svěží a připravení na den. tento typ bavlny vytváří extra dlouhá vlákna, která mají menší průměr než běžná bavlna, což dodává egyptské bavlně jedinečný, luxusní pocit.

Co je povlečení z česané bavlny?

Jak název napovídá, kartáčovaná bavlna je bavlněná tkanina, která je dokončena technikou kartáčování. Proces kartáčování vytváří na prostěradle měkký vlas, který udržuje teplo a vytváří ten super měkký & amp; útulný pocit. Kartáčováním se na tkanině zvedají vlákna, která zachycují částečky vzduchu, což pomáhá zlepšit izolaci a udržet si pohodlí během spánku. Je obzvlášť luxusní na spaní v zimě, protože je tak hladké a příjemné na dotek, ale je příjemné i po celý rok.

Jak si vybrat nejlepší bavlněné ložní prádlo

Přemýšlejte nad rámec počtu vláken

Dobrý spánek je jen tak dobrý, jak dobré jsou lůžkoviny, ve kterých spíte. I když je toho hodně, co je třeba zvážit, máme pro vás rozhodování. Začněte tím, že se ujistíte, že znáte správnou velikost lůžka a také počet vláken, který hledáte. Počet vláken označuje počet vláken na čtvereční palec tkaniny a obvykle se používá pouze v souvislosti s bavlnou. Jednoduše řečeno, čím vyšší je počet vláken, tím je bavlna těžší a bohatší.

Vezměte si správné rozměry lůžka

Matrace se vyvíjejí stejně jako ložní povlečení – což znamená, že nákup ložního prádla již není univerzální. Klíčem k nalezení dokonalého bavlněného ložního prádla je ujistit se, zda je vaše matrace jednolůžková, dvoulůžková, královská nebo super královská. Měli byste také zjistit, zda je vaše matrace určitého rozměru do hloubky, abyste měli jistotu, že bavlněné povlečení zůstane po celou noc přiléhavé.

Pro dosažení maximálního útulného potenciálu zjistíte, že ložní prádlo je navrženo tak, aby bylo o něco větší než matrace, pro kterou je vyrobeno. Pro větší pohodlí můžete také zvětšit velikost, například zvolit povlečení velikosti king size pro manželskou postel.

Zvažte design bavlněného ložního prádla

Při modernizaci bavlněného ložního prádla se budete chtít ujistit, že jeho design hladce zapadá do zbytku estetiky vašeho domova. Pokud zbožňujete doplňky, jednobarevné bílé bavlněné povlečení je skvělou volbou, která umožní všem vašim doplňkům zaujmout hlavní roli.

Bavlněné povlečení se vyrábí v různých stylech a vzorech, můžete zvážit výběr blokových barev, které doplňují nebo dokonce kontrastují s barevným schématem vaší ložnice.

Můžete dokonce vrstvit různé jednoduché barvy, aby každý kus postele vynikl jednotlivě i jako celek. Pokud hledáte trochu více osobnosti, tisk je skvělý způsob, jak přidat barvu a kontrast.

Jak pečovat a čistit bavlněné ložní prádlo

Péče o luxusní ložní prádlo nemůže být jednodušší. Bavlněné povlaky na přikrývky a polštáře doporučujeme před použitím vyprat v pracím cyklu na 30° a sušit v sušičce při nízké teplotě. Praní přehozu na postel Každých 4-6 měsíců vám pomůže udržet alergeny na uzdě a také vám pomůže zajistit ten nejlepší spánek.

Při praní luxusního bavlněného povlečení si vždy přečtěte etiketu, použijte pračku správné velikosti a zvolte vhodný prací prostředek a prací cyklus.

Tipy, jak prát egyptskou bavlnu, naleznete v našem průvodci. jak prát a sušit ložní prádlo z egyptské bavlny aby si zachovalo svou mimořádnou měkkost.

Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X