Jak z prostěradla odstranit skvrny od krve

JAK ODSTRANIT SKVRNY Z PROSTĚRADEL?

Krevní skvrny na prostěradelch jsou obtížné odstranit, ale není to nemožné. Existuje několik účinných způsobů, jak se postarat o krevní skvrny, aniž byste museli vyměnit prostěradlo. V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak odstranit krevní skvrny z prostěradel, aby vaše postele vypadaly jako nové.

TIP!

-25%
Original price was: 669 Kč.Current price is: 499 Kč.

Více informací

-50%
Original price was: 799 Kč.Current price is: 399 Kč.

Více informací

-55%
Original price was: 999 Kč.Current price is: 449 Kč.

Více informací

-64%
Original price was: 1299 Kč.Current price is: 469 Kč.

Více informací

-44%
Original price was: 479 Kč.Current price is: 269 Kč.

Více informací

-17%
Original price was: 1519 Kč.Current price is: 1259 Kč.

Více informací

-34%
Original price was: 1099 Kč.Current price is: 729 Kč.

Více informací

-37%
Original price was: 899 Kč.Current price is: 569 Kč.

Více informací

-47%
Original price was: 949 Kč.Current price is: 499 Kč.

Více informací

-50%
-54%
Original price was: 649 Kč.Current price is: 299 Kč.

Více informací

-35%
Original price was: 849 Kč.Current price is: 549 Kč.

Více informací

-23%
Original price was: 1299 Kč.Current price is: 999 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 499 Kč.Current price is: 369 Kč.

Více informací

-41%
Original price was: 699 Kč.Current price is: 409 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 1599 Kč.Current price is: 1189 Kč.

Více informací

-33%
Original price was: 479 Kč.Current price is: 319 Kč.

Více informací

-27%
Original price was: 999 Kč.Current price is: 729 Kč.

Více informací

-42%
Original price was: 1199 Kč.Current price is: 699 Kč.

Více informací

 

Jak odstranit krvavé skvrny z povlečení?

Skvrny od krve jsou trvalé, pokud nejsou řádně vyčištěny. Nejdůležitější je odstranit je před vypráním a usušením potřísněné tkaniny. Stejně důležitým faktorem je čas, čím dříve začnete skvrnu čistit, tím lepších výsledků dosáhnete.

Krev domácích mazlíčků a menstruační krev zabarví vaše oblečení stejně snadno jako ostatní tkaniny ve vaší domácnosti. Rychlé vyčištění skvrn od krve, bez ohledu na jejich původ, je nezbytné pro zachování vaší tkaniny.

Tato práce nemusí být náročná, protože biologickou stopu můžete z lůžkovin odstranit pomocí prostředků, které jsou vždy po ruce a jsou k dispozici v každé domácnosti. Kromě toho existují speciální způsoby odstranění tohoto typu nečistot.

Bez ohledu na to, kterou metodu zvolíte, zacházejte s látkou opatrně podle následujících rad, jak odstranit skvrny od krve, a pokynů k péči.

Odstranění krvavých skvrn z prostěradla

 

Mokré, krví potřísněné prostěradlo s čerstvými krvavými skvrnami je třeba vyčistit studenou vodou. V opačném případě si zaděláte na ještě větší problém, protože horká voda váže krev na látku, takže je to špatný způsob odstraňování krvavých skvrn. Pak bude ještě obtížnější povlečení vyčistit. Při vysokých teplotách mají bílkoviny tendenci se rozpadat a právě to sabotuje vaši snahu o odstranění krvavých skvrn.

Obrázek listu s krvavou skvrnou.

Pod studenou vodu

 

Krev se rychle vstřebává do struktury, a proto je nutné jednat okamžitě., aniž byste čekali, až zaschne, zvláště když se dobová krev vylévá jako voda a vy pokrývá celé lůžko. Nejlepšího výsledku dosáhnete, pokud potřísněné místo umístíte pod tekoucí studenou vodu. Tímto způsobem snadněji odstraníte všechny odolné skvrny. Vyvarujte se tření látky, pokud nechcete krvavé skvrny rozšířit. Počkejte několik minut a poté tkaninu vysušte, v případě potřeby postup opakujte.

Místo potřísněné krví otřete mokrou žínkou.

 

Místo agresivního tření potřísněte místo potřísněné krví mokrou žínkou. Všechny nečistoty lze odstranit s minimálním úsilím a bez obtíží. K tomuto kroku potřebujete chladnou, mokrou, čistou utěrku, kterou jemně přitisknete na potřísněné místo. Tření urychluje proces přeměny krve z tekutého do pevného stavu. Metoda poklepávání odstraní z látky zbytky skvrn, které jsou stále na povrchu a nepronikly do látky.

Namočte prostěradlo do studené vody

 

Po odstranění přebytečné krve z tkaniny můžete přejít k dalšímu kroku. Pro úplné odstranění skvrny je nutné látku namočit do studené vody. To je důležité udělat zejména v případě, že se jedná o velmi jemnou tkaninu, jako je hedvábí. Nechte ji působit 20-30 minut.

Obrázek ručního praní povlečení ve studené vodě.

Osušte povlečení a přilijte ½ šálku peroxidu vodíku.

 

Pokud jste udělali vše, co jsme vám řekli, je čas provést klíčové kroky v procesu. Použijte prostředek proti skvrnám, jako je např. peroxid vodíku s vodou. Na skvrny naneste ½ šálku peroxidu vodíku a nechte působit 24 hodin. U barevných textilních prostěradel doporučujeme provést bodový test, abyste se ujistili, že peroxid vodíku nepoškodí tkaninu.

Povlečení přelijte studenou vodou a nechte 24 hodin odmočit.

 

Když tkaninu pokryjete peroxidem vodíku, namočte ji do studené vody.. Nástroj by měl fungovat během následujících 24 hodin. Pokud se tak nestane, postup opakujte. Pokud je skvrna od krve poměrně malá nebo slabá, stačí deset minut, aby se látka v této tekutině udržela.

Po zaschnutí vyperte prostěradlo v pračce

 

Silný proud vody a peroxidu vodíku by měl z prostěradel odstranit veškerou přebytečnou krev.. Vysušená tkanina je nyní připravena k běžnému pracímu cyklu. Protože se při praní většinou používá prací prostředek, věnujte pozornost výrobci. Budete potřebovat jemný prací prostředek. Teplota vody musí být nízká.

Obrázek bílého povlečení v pračce.

Nechte je uschnout na vzduchu

 

Pokud pravidelně používáte sušičku, tentokrát to nedělejte. Pokud jde o odstraňování odolných skvrn z povlečení, musíte se vyhnout vysokým teplotám. Proto je nejlepší sušit povlečení na vzduchu. Pokud chcete proces urychlit, můžete je vzít ven na slunce nebo je trochu vysušit fénem.

 

Jak odstranit zaschlé krvavé skvrny z prostěradel?

 

Odstranění zaschlých krevních skvrn je obtížnější, ale ne nemožné. Stačí být vytrvalý a použít agresivnější přístup. Za tímto účelem vyzkoušejte různé kombinace přípravků. Jsme si jisti, že alespoň jedno z několika následujících řešení vám bude vyhovovat.

 

Namočte prostěradla do studené vody a nechte působit přes noc.

 

První věc, kterou můžete v této situaci udělat, je namočit prostěradla do studené vody a nechat vodu udělat veškerou práci. Možná se vám nepodaří odstranit vše, ale s výsledkem nebudete nespokojeni. Tímto způsobem odstraníte část krvavé skvrny, což znamená, že pro vás bude snazší dokončit to, co jste začali.

Obrázek ženy namočené do hedvábného pyžama.

Nalijte peroxid vodíku na skvrnu a drhněte

 

Staré skvrny ošetřete 3% roztokem peroxidu vodíku. Při manipulaci s barevnými a barevnými materiály buďte velmi opatrní. Nejprve to zkuste s 1% roztokem tohoto prostředku. Tkaninu rozprostřete na rovnou plochu, naneste peroxid na problematické místo a počkejte na reakci. Při kontaktu přípravku s částicemi se vytvoří pěna. Poté, co zmizí, otřete ošetřenou oblast vatovým tamponem a postup opakujte.

Perte v pračce s jemným pracím prostředkem

 

Prací prostředek se volí podle typu tkaniny., ale během procesu odstraňování skvrn od krve vždy perte povlečení v jemné verzi. Poté, co jste se pokusili odstranit přebytečnou krev z tkaniny a opravit poškození, měli byste ji vyprat. Tímto způsobem vyperete všechny zbytky, které se vám nepodařilo odstranit předchozími metodami.

nalití změkčovače tkanin do pračky

Sušení na vzduchu

 

Stejně důležitým krokem v tomto procesu je správné sušení. To zahrnuje vyhýbání se sušárnám a používání jiných zdrojů vysokých teplot. Pro urychlení procesu můžete použít fén, ale proveďte to rychle a na nízkou teplotu. Povlečení je nejlepší nechat na slunci nebo u otevřeného okna.

Opakujte, dokud skvrny nezmizí

 

Nezoufejte, ani když skvrna nezmizí. Skvrny od krve mohou být velmi vytrvalé, ale to musíte i vy. Postup opakujte, dokud nezaznamenáte zlepšení. Nakonec můžete vždy použít bělidlo, pokud jde o bílé povlečení.

 

Pokud jste obarvili tmavé prostěradlo….

 

U barevných prostěradel musíte být vždy opatrní při používání některých prostředků, aby nedošlo k poškození tkaniny. Peroxid vodíku je známý jako jeden z nejúčinnějších prostředků pro odstranění tohoto typu skvrn. Na druhou stranu může být jeho použití na barevná prostěradla velmi nevhodné, protože riskujete zabarvení látky. Abyste nezničili povlečení, proveďte bodový test.

Peroxid vodíku nejprve vyzkoušejte na malém úseku.

 

Jednoduše navlhčete vatový tampon v 3% roztoku vodíku.. Přiložte jej na malou část listů, abyste viděli reakci. Po půl hodině budete vědět, zda je použití tohoto přípravku na prostěradla bezpečné, nebo zda byste měli vyzkoušet jinou alternativu.

obrázek plastové nádoby s peroxidem vodíku
 

Co jiného můžete použít místo peroxidu vodíku?

 

Pokud nemáte doma peroxid vodíku nebo prostě nefunguje, vyzkoušejte jiné možnosti. Můžete použít oblíbená mýdla na skvrny nebo jiný přípravek určený k odstranění krve. Pokud chcete používat pouze přírodní složky, ujistěte se, že máte doma mořskou sůl, aspirin, čpavek a další mocné spojence v boji proti odolným skvrnám.

Vyzkoušejte paličku na maso

 

Pokud chcete vyzkoušet tuto metodu, nejprve navlhčete potřísněnou oblast tkaniny vodou. Poté použijte paličku a nepřehánějte to. Získáte strukturu pasty, kterou necháte působit půl hodiny. Poté látku opláchněte jako obvykle.

Obrázek dřevěného změkčovače masa.

Bílý ocet

 

Namočte hadřík do trochy bílého vína a kápněte ho přímo na skvrnu. Postup opakujte, dokud nezaznamenáte změnu. Poté dejte látku pod studenou vodu a zbytky bílého vína dobře opláchněte. Pokud zaznamenáte zlepšení, můžete povlečení vyprat jako obvykle. Tímto způsobem se vám podaří odstranit zbývající nečistoty.

obrázek láhve s bílým octem

Citronová šťáva

 

Po namočení listů do studené vody použijte citron. Dokonale vyčistí skvrny na citlivějších typech tkanin. Tekutinu jemně vmasírujte do skvrny a poté tkaninu opláchněte studenou vodou. Postup opakujte, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku. S přírodními produkty musíte být trpěliví, protože výsledky jsou poněkud pomalejší, ale nechybí. Zanechá také příjemnou vůni svěžesti a citronu.

Mořská voda

 

Mořská voda obsahuje řadu životně důležitých prvků, jako je sodík, hořčík. Je to přirozenější, levnější a rychlejší způsob, jak odstranit odolné skvrny, jako je krev, a to i ve zvláště obtížných případech. Přidejte několik lžiček mořské soli do misky se studenou vodou. Poté do tohoto roztoku namočte hadřík a jemně do něj namočte skvrny od krve. Poté povlečení opláchněte a vložte do pračky, abyste je vyprali standardním způsobem. Můžete vyzkoušet také sůl a mýdlo na nádobí.

Obrázek mořské vody.

Kukuřičný škrob a jedlá soda

 

Kukuřičný škrob a jedlá soda jsou známé pro své absorpční vlastnosti. Neutralizují také nepříjemné pachy a úspěšně odstraňují skvrny od krve. Smíchejte tyto dvě přísady, které již pravděpodobně máte v kuchyni. Jemně potřete problematické místo a nechte směs působit na slunci. Po nějaké době můžete povlečení vyprat.

Čpavek

 

Připravte směs vody a čpavku. Pokud se jedná o velkou skvrnu, budete potřebovat 1 šálek čpavku a 1 galon vody. Směs naneste na povlečení houbou nebo jiným šetrným povrchem, který nepoškodí látku. Po odstranění skvrny vyperte povlečení v pračce.

Coca Cola

 

Coca Cola je ideálním pomocníkem pro odstraňování skvrn od krve.. Namočte hadřík tímto nápojem z jedné strany a na vnější stranu hadříku položte papírovou utěrku. Ten by měl skvrnu pohltit, až se smyje koksem. Pokud to nepomůže, nalijte nápoj na potřísněnou část a nechte ho několik hodin působit.

Obrázek sklenice sodovkového kolového nápoje.

Bělidlo

 

S barevnými listy budete mít mnohem větší úspěch. Nebudete se muset obávat, že peroxid vodíku zanechá stopy a zničí vzhled vaší látky. Budete také moci použít bělidlo, které jistě odstraní i ty nejodolnější krvavé skvrny. Bělidlo smícháte s vodou podle pokynů výrobce. Směs naneste na skvrnu a nechte působit 40 minut.

 

Závěr

 

Čištění krve z prostěradel je poměrně snadné, pokud je krev čerstvá. Nejprve je nutné odstranit co nejvíce nahromaděné tekutiny. K tomuto účelu se používá studená voda a hadřík. Poté se potřísněné místo předem ošetří. Můžete použít malé množství odstraňovače skvrn. Existují také alternativní řešení, například výrobky, které máte doma. Je to například vodík, jedlá soda nebo coca cola.

Ať už si vyberete jakýkoli produkt, buďte trpěliví a počkejte, až začne fungovat. Pokud zaznamenáte rozdíl, můžete látku vyprat vhodným tekutým pracím prostředkem. Citlivé tkaniny jsou poměrně náročné, proto si nejprve ověřte pokyny výrobce. Například taková tkanina by se neměla ošetřovat pracím prostředkem, ale pouze teplou vodou. Nezapomeňte na rozdíl mezi čerstvou a starou krví na tkanině. Každý typ vyžaduje jiný přístup.

 

TIP: PROHLÉDNOUT NABÍDKU PÉŘOVÝCH POLŠTÁŘŮ

 

Odstranění krevních skvrn z prostěradel může být obtížné. Nejprve je třeba odstranit případné zbytky krve, které se nalepily na prostěradlo. Poté můžete použít směs bílého octa a teplé vody a namočit postiženou oblast. Po několika minutách opláchněte a nechte uschnout.

Jak mohu získat lepší spánek?

Existuje několik způsobů, jak získat lepší spánek. Nejdůležitější je vytvářet si pravidelný spánkový režim, který zahrnuje spánek ve stejnou dobu každou noc. Udržování tmavého a chladného prostředí může také pomoci. Dále můžete vyzkoušet relaxační techniky, jako je meditace nebo jóga, nebo si před spaním přečíst knihu.

Prostěradla v AKCICHCI SLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X