Jak zvolit správnou výšku paměťové pěny polštáře pro pohodlný spánek?💤

Jak zvolit správnou výšku paměťové pěny polštáře pro pohodlný spánek?

Pro zdravý a pohodlný spánek je velmi důležitý správně zvolený polštář. Pokud si chcete pořídit polštář z paměťové pěny, je důležité vybrat správnou výšku polštáře, která bude vašemu tělu nejvíce vyhovovat.

Paměťová pěna se dokáže přizpůsobit tvaru a teplotě těla, což zajišťuje optimální podporu krční páteře. Výška polštáře by proto měla být volena podle vášního držení hlavy a krku v pozici spánku.

Pokud spíte na boku, měl by být polštář vyšší (10 až 15 cm), aby byla zajištěna optimální podpora krční páteře a zabránilo se tak bolestem krku a hlavy. Pokud spíte na zádech, měl by být polštář nižší (cca 8 cm), aby byl zachován přirozený tvar krční páteře. Pokud spíte na břiše, doporučuje se použít polštář co nejnižší, nebo vůbec bez polštáře.

Při výběru paměťové pěny polštáře se zaměřte na výrobu z kvalitních materiálů, které zaručí dlouhou životnost a dobrou odolnost proti deformacím.

Zvolení správné výšky paměťové pěny polštáře se vám také může stát dobrým pomocníkem pro lepší spánek a snadné usínání.

spánek

Jak zvolit správnou výšku paměťové pěny polštáře pro pohodlný spánek?

Když potřebujete nový polštář…

Pokud se rozhodnete koupit nový paměťový polštář, je důležité věnovat pozornost výběru správné výšky. Ne každý má stejně vysokou postavu a ne každému vyhovuje stejná výška polštáře. Když si budete vybírat, měli byste si položit následující otázky: – Jaký je můj způsob spánku? – Jakou mám postavu? – Jaké jsou mé osobní preference?

Jaký je můj způsob spánku?

Výška polštáře se poměrně výrazně liší v závislosti na tom, jak spíte. Pokud spíte na boku, bude pro vás nejvhodnější vysoký polštář, aby vaše hlava byla v pohodlné poloze. Pokud spíte na zádech, měl by být polštář nižší, aby nevznikaly bolesti v krku a zápěstí. Pokud spíte na břiše, měl by být polštář nejnižší, aby nedocházelo ke zbytečnému namáhání krční páteře.

Jakou mám postavu?

Dalším faktorem, který má vliv na výšku polštáře, je vaše postava. Pokud jste například menší a štíhlí, budete pravděpodobně potřebovat nižší polštář, protože máte menší hlavu. Na druhou stranu, pokud jste vysocí a široké ramena, budete potřebovat vyšší polštář, aby byla vaše hlava v přirozené poloze.

Jaké jsou mé osobní preference?

Poslední věcí, na kterou byste se měli zaměřit, jsou vaše osobní preference. Pokud máte rádi měkké a pohodlné polštáře, budete potřebovat polštář s vyšší výškou. Naopak, pokud máte raději pevnější polštář, měl by být nižší. Výběr správné výšky paměťové pěny polštáře zkrátka závisí na několika faktorech, jako je váš způsob spánku, postava a osobní preference. Pokud budete mít tyto faktory na paměti, jste schopni si vybrat správnou výšku polštáře pro pohodlný spánek.

Příklady výrobků, které splňují tyto kritéria:

Sleep Innovations Memory Foam Contour PillowLayla Sleep Copper Infused PillowCoop Home Goods Adjustable Pillow Doufáme, že vám tento článek pomohl při výběru správné výšky paměťové pěny polštáře pro pohodlný spánek. Pokud máte další otázky, neváhejte se obrátit na prodejce polštářů nebo svého lékaře.

Kvalitní PÉŘOVÉ POLŠTÁŘE V AKCI ➡️

Jak zvolit správnou výšku paměťové pěny polštáře pro pohodlný spánek?

Proč je správná výška polštáře důležitá?

Správná výška polštáře umožňuje správnou pozici krční páteře při spaní. Pokud je polštář příliš vysoký nebo příliš nízký, může dojít k napětí svalů a bolestem v krku a způsobit nepříjemné ráno.

Jak zjistit optimální výšku polštáře?

Existuje několik faktorů, které mohou ovlivnit optimální výšku polštáře, například vaše postel, spáče, váha a preferovaný spánek. Nicméně, jako průměrný odhad, výška polštáře by měla být přibližně 10-15 cm. Můžete také použít metodu, kdy si lehnete na zádech a naměříte vzdálenost mezi krční páteří a matrací. Tuto vzdálenost by měl polštář vyplnit, aby vaše hlava a krk byly v rovné linii. Dalším způsobem je vyzkoušet si různé výšky polštářů a vybrat ten, který se vám nejvíce líbí a nejvíce vám vyhovuje.

Jaký typ polštáře je nejlepší pro pohodlný spánek?

Existuje mnoho různých typů polštářů, včetně paměťové pěny, holofibru, pera a peří. Každý typ má své vlastní výhody a nevýhody. Nicméně, pro pohodlný spánek je často doporučována paměťová pěna. Tento typ polštáře se dokáže přizpůsobit tvaru vaší hlavy a krku, podporuje správnou polohu a eliminuje bolesti a tlaky. Je důležité si vybrat kvalitní paměťovou pěnu, která se nebudou deformovat po krátké době používání. spánek <a href="https://spovleceni.cz/jak-vybrat-polstar-a-co-byste-meli-zvazit-pri-nakupu/" data-internallinksmanager029f6b8e52c="19" title="jak vybrat polštář">Jak vybrat polštář</a> z paměťové pěny

Polštář z paměťové pěny – co to je?

Polštář z paměťové pěny se stává stále populárnější. Je to díky jeho schopnosti přizpůsobit se tvaru a váze těla, což zajišťuje ideální polohu hlavy během spánku a tím pomáhá předcházet bolestem krční páteře.

Jak vybrat správný polštář z paměťové pěny?

Nejprve si zvažte, zda potřebujete nízký nebo vysoký polštář. Záleží na vašem spánkovém stylu a velikosti těla. Poté vybírejte podle tvrdosti polštáře. Vhodný je polštář střední tvrdosti. Také se zaměřte na to, aby byl polštář dostatečně velký, aby podepřel hlavu i krk.

Důležitým aspektem je také vybírat kvalitní obloukové polštáře z paměťové pěny z certifikovaných materiálů. Měkké a nízké polštáře se ani nesnažte koupit, nezajišťují totiž správnou oporu hlavy během spánku. A nezapomeňte také na to, že takový polštář není ideální pro alergiky, protože se do něj mohou ukládat nečistoty a prach.

Pokud si nejste jistí, neváhejte se poradit s odborníkem a vybrat ideální polštář pro vás.

Více informací…

Pokud vás zajímá víc o polštářích z paměťové pěny, můžete si přečíst více o tématu na Wikipedii.

polstarky

Jak zvolit správnou výšku paměťové pěny polštáře pro pohodlný spánek?

  • Pamatujte na své postavení v posteli – zda spíte na boku, na břiše nebo na zádech.
  • Vyberte polštář s nízkým, středním nebo vysokým profilom podle vašich potřeb.
  • Zvolte kvalitní materiál a ujistěte se, že polštář má správnou hustotu pro vaše tělo.
  • Testujte polštář, abyste zjistili, zda je pro vás pohodlný a podporuje vaše krční páteř.
  • Myslete také na své osobní preference – zda upřednostňujete měkký nebo tvrdší polštář.

Kategorie – Polštáře a peřiny
Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X