Jak vybrat polštář a co byste měli zvážit při nákupu

Jak vybrat polštář? Často omlouváme svou špatnou náladu tím, že jsme se prostě jen málo vyspalí. Všichni jsme to zažili a není to žádná ostuda. Spánek je klíčem k udržení vyrovnaného života.  Lidé si kupují nespočet výrobků, které jejich spánek povyšují na vyšší úroveň. Jedním ze základních je předmět, na který si položíme hlavu – správný polštář. Polštáře jsou důležité a ještě důležitější je polštář pravidelně vyměňovat.
Polštáře zlepšují kvalitu našeho spánku, pohodlí a stálost při našem nejdůležitějším odpočinku. Výběr polštáře, který není pohodlný, navíc zvyšuje možnost bolestí hlavy, necitlivosti, nepohodlí, bolesti krku atd.
V žádném případě se nejedná o strašení, ale spíše o dvě stránky tohoto opravdu důležitého předmětu ložnice. Pokud jsou polštáře za zenitem, ztrácejí své načechrání a měkkost – stávají se tuhými a špinavými. Staré polštáře mohou obsahovat, plísně, houby, kožní buňky a další úžasné věci, na kterých pravděpodobně nechcete spát.
Obecným pravidlem je kupovat si každý rok nový polštář. Vybrat ten dokonalý je nesnadný úkol. Snad ho zvládnete díky zohlednění všech hledisek, která byste měli zvážit, když si pořizujete ten správný polštář.

Výprodej

-39%
Original price was: 359 Kč.Current price is: 219 Kč.

Více informací

-33%
Original price was: 359 Kč.Current price is: 239 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 229 Kč.Current price is: 169 Kč.

Více informací

-26%
Original price was: 1299 Kč.Current price is: 959 Kč.

Více informací

-46%
Original price was: 259 Kč.Current price is: 139 Kč.

Více informací

-58%
Original price was: 399 Kč.Current price is: 169 Kč.

Více informací

-22%
Original price was: 269 Kč.Current price is: 209 Kč.

Více informací

-33%
Original price was: 1099 Kč.Current price is: 739 Kč.

Více informací

-7%
Original price was: 269 Kč.Current price is: 249 Kč.

Více informací

-13%
Original price was: 229 Kč.Current price is: 199 Kč.

Více informací

-20%
Original price was: 1019 Kč.Current price is: 819 Kč.

Více informací

-32%
Original price was: 499 Kč.Current price is: 339 Kč.

Více informací

-38%
Original price was: 399 Kč.Current price is: 249 Kč.

Více informací

-35%
Original price was: 289 Kč.Current price is: 189 Kč.

Více informací

-40%
Original price was: 379 Kč.Current price is: 229 Kč.

Více informací

-42%
Original price was: 409 Kč.Current price is: 239 Kč.

Více informací

-25%
Original price was: 279 Kč.Current price is: 209 Kč.

Více informací

-10%
Original price was: 299 Kč.Current price is: 269 Kč.

Více informací

-33%
Original price was: 599 Kč.Current price is: 399 Kč.

Více informací

Typy náplní do polštáře

Hlavní část polštáře, zdroj jeho pohodlí. Výplně se v posledních letech důsledně vyvíjely a dnes máme dostatečný výběr v tom, jaký druh výplně vyhovuje našim potřebám. Mezi ty, které získávají ocenění popularity, patří výplně z pěny, polyesterových vláken a paměťové pěny. Na výběr jich je však více a všechny mají svá pro a proti. Dostupné typy jsou následující, bez určení pořadí:

Vlněné polštáře

Tato konkrétní výplň skvěle reguluje vlhkost pro vaši pokožku a zároveň zajišťuje teplotní rovnováhu po celý rok. Vlněná výplň je hypoalergenní a jako bonus také chrání před roztoči a plísněmi. Takové polštáře jsou poměrně pevné a odolné. Někomu může vlna připadat jako velmi hrubý materiál, ale pokud hledáte měkčí variantu, existují alternativy, například vlna z alpaky.

Bavlněné polštáře

Ve většině ohledů velmi podobný svému vlněnému protějšku. Jediným rozdílem je, že bavlněná výplň hodně přispívá k plošnosti a pevnosti polštáře. Většina lidí je považuje za příliš pevné, ale jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí vyhnout alergiím nebo jiným nežádoucím reakcím.

Polštáře z mikrovlákna

Tyto polštáře se obvykle používají jako dekorační polštáře do obývacího pokoje – to však neznamená, že je nelze použít i na spaní. Polštáře na spaní z mikrovlákna jsou hypoalergenní a lze je prát a sušit v pračce. Hodí se pro lidi, kteří spí na zádech nebo na boku, a pokud najdete dobrý povlak na polštář, mohou vydržet dlouho.

Latexové polštáře

Takové výplně jsou pevné, ale poměrně pohodlné. Latex je pevný materiál, který se nedá zmačkat ani zkroutit. Navíc je odolný proti plísním a roztočům. Je to skvělá volba, pokud hledáte oporu pro oblast krku nebo hlavy, ale také špatná volba, pokud hledáte něco měkkého, co se dokáže vytvarovat podle vašeho těla.

Polštáře z paměťové pěny

Nejlepší volba pro většinu lidí v posledních letech. Pěna se přizpůsobí tvaru hlavy a obrysu krku uživatele. Pěna využívá tělesné teplo uživatele ke svému změkčení a zároveň rovnoměrně rozkládá hmotnost po celém polštáři. Nevýhodou této výplně je vysoká schopnost zadržovat teplo, které si polštář udržuje, a poněkud nepříjemný zápach, který je s čerstvě zakoupeným polštářem spojen. Zápach obvykle zmizí po několika vypráních. Pokud však máte problémy s vysokou teplotou nebo prostě chcete být obecně v chladu, tato náplň možná není pro vás.

Sleva na polštáře z paměťové pěny

-38%
Original price was: 599 Kč.Current price is: 369 Kč.

Více informací

-48%
Original price was: 899 Kč.Current price is: 469 Kč.

Více informací

-35%
Original price was: 259 Kč.Current price is: 169 Kč.

Více informací

-35%
Original price was: 259 Kč.Current price is: 169 Kč.

Více informací

-21%
Original price was: 1449 Kč.Current price is: 1149 Kč.

Více informací

-56%
Original price was: 899 Kč.Current price is: 399 Kč.

Více informací

-35%
-35%
Original price was: 259 Kč.Current price is: 169 Kč.

Více informací

-35%
Original price was: 259 Kč.Current price is: 169 Kč.

Více informací

Péřové polštáře

Lehké jako peří. To rozhodně platí pro polštáře s péřovou náplní. Pocit při odpočinku na něm je měkký a příjemný. Výrobci obvykle používají kachní nebo husí vlákna. Rozdíl mezi těmito dvěma druhy náplně je patrný při porovnání hmotnosti. Husí je podstatně lehčí (a dražší) než kachní varianta. Nicméně i husí výplně mají různou hmotnost. Největším x-faktorem při nákupu tohoto druhu polštáře je, zda na něj nebudete mít nějakou alergickou reakci.

Nejoblíbenější péřový polštář

-10%
Original price was: 9390 Kč.Current price is: 8450 Kč.

Více informací

-10%
Original price was: 9180 Kč.Current price is: 8260 Kč.

Více informací

-20%
Original price was: 18360 Kč.Current price is: 14680 Kč.

Více informací

-20%
-10%
Original price was: 4590 Kč.Current price is: 4130 Kč.

Více informací

-20%
Vzhledem k tomu, že se jedná o živočišný produkt, je poměrně těžké zjistit, jak přesně je vlákno čisté. Nebojte se této možnosti. Obvykle jsou nečistoty zachycené ve vlákně v důsledku špatného čištění vlákna spojeného s levnými polštáři. Jen se ujistěte, že si ho pořídíte od seriózního prodejce.

Polštáře ze syntetického peří

Logicky levnější varianta pravého, ale ne bez nevýhod. Umělé prachové peří je velmi tuhé a časem rychleji splaskne. Odstraní však případné alergie nebo jinak nepříjemný stav způsobený přírodním peřím.

Pohankové polštáře

Pohankové polštáře jsou nejoblíbenější v Asii, ale jsme si jisti, že vám pomohou k lepšímu spánku bez ohledu na to, kde se nacházíte. Jsou vhodné při bolestech hlavy, zad a šíje. Pohankové polštáře mají dobré proudění vzduchu, takže vaše pokožka bude dýchat a vy se nebudete celou noc potit.

Výplňová síla

Nejedná se o konkrétní druh náplně polštáře, ale spíše o měření kvality a životnosti polštáře. Aniž bychom zacházeli do přílišných podrobností, stačí vědět, že pokud hledáte polštář přiměřené kvality, je vhodné zvolit sílu náplně 600 nebo vyšší.

Velikost polštáře

Většina z nás si tuto otázku v souvislosti s polštáři neklade. Nejdůležitější součástí výběru správné velikosti polštáře je ujištění, že vaše tělo zůstane v přirozené poloze při spánku. Obecná podstata věci spočívá v tom, že vaše ramena by měla spočívat na matraci, páteř v jedné rovině s krkem, zatímco hlava je na polštáři. Pokud můžete všechny tyto body zaškrtnout, pak máte pravděpodobně polštář správné velikosti.

Potahy polštáře

Používání potahu na polštář výrazně zvyšuje životnost každého polštáře. Při jeho výběru věnujte pozornost látkám a jejich původu. Přírodní tkaniny jsou skvělé, protože jsou bezalergenní a příjemně se na nich leží. Pokud budete mít potah, bude váš polštář chráněn před jakýmikoliv skvrnami nebo tělesnými tekutinami, které provázejí náš spánek. Například bambusové polštáře jsou v posledních letech v módě. Jsou to ekologické, hypoalergenní a zcela přírodní potahy, které prostě musíte vyzkoušet.

Syntetika

Polyester a paměťová pěna jsou materiály vyráběné různými chemickými procesy. Mnoho polštářů je také podrobeno chemickému ošetření proti mikrobům. Pokud jste obecně citliví na chemické látky, nejbezpečnější je prozkoumat, jaké druhy chemikálií byly do procesu výroby polštáře zapojeny, a porovnat je se svými alergiemi. Pokud se shodují, raději se takovému nákupu vyhněte.

Ujistěte se, že se vám polštář líbí

Cena polštáře ho nijak nevylepší, pokud vám nebude vyhovovat. Ať už se jedná o polštář na spaní, nebo jen o něco, co budete používat jako polštář – najděte si polštář, který vám bude vyhovovat. Byli byste překvapeni, kolik peněz můžete touto cestou ušetřit. Pokud nakupujete džíny, vyzkoušejte si je. Totéž můžeme říci o polštářích. V závislosti na velikosti vašeho krku a hlavy je třeba vybrat polštář, který bude odpovídat vaším požadavkům.
Nejlepší způsob, jak zjistit, zda máte správný polštář, je lehnout si na něj a zjistit, zda je váš krk v jedné rovině s páteří. Také váš styl spánku ovlivní, jaký polštář si pořídíte. Lidé, kteří spí na boku, se musí poohlédnout po nejpohodlnějších polštářích pro spaní na boku, lidé, kteří spí na zádech, by se měli poohlédnout po polštářích, které jsou určeny pro spaní na zádech, a tak dále. To však může být složité, pokud jste na to sami, proto se ujistěte, že máte s sebou někoho, kdo vám pomůže. Většina společností naštěstí nabízí 14denní zkušební dobu na vyzkoušení nového polštáře. Nicméně 14 dní je tak akorát, abyste na něm mohli strávit alespoň jednu nepřerušovanou noc spánku a zjistit, zda je to pro vás ten pravý polštář.

Ten správný polštář na vás čeká…

Možností volby a proměnných spojených s tímto zdánlivě snadným nákupem je mnoho a je snadné odbočit na vedlejší kolej. Ať už kupujete hypoalergenní polštáře nebo běžné, neměli byste zapomenout na několik věcí. Mějte na paměti, že je to pro váš vlastní spánek přínosné. Nedělejte žádné kompromisy, nepřizpůsobujte se. Tady se šetřit nevyplácí.

Co si z článku odnést?

-Polštáře jsou důležitou součástí dobrého spánku.
– Na trhu je k dispozici mnoho různých typů výplní polštářů, z nichž každý má své výhody a nevýhody.
– Mezi nejoblíbenější typy patří peří, paměťová pěna a syntetické peří.
– Při výběru náplně polštáře je důležité zohlednit faktory, jako jsou alergie, poloha při spánku a regulace teploty.
– Většina polštářů je dodávána se snímatelným potahem, který lze pravidelně prát, a prodloužit tak životnost polštáře.

A tyto otázky bystě mo přečtení článku měli být schopni zodpovědět:

1. Jak poznám, že potřebuji nový polštář?
2. Jak často bych měl polštář vyměňovat?
3. Jaké jsou různé typy polštářů?
4. Jak si mám vybrat ten správný polštář?
5. Jaké jsou tipy pro péči o polštář?
Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X