Jak si vybrat správný polštář na spaní?

Veba Damaškové povlečení Bohema Velké Květy modrá

Polštář je stále ještě podceňovaným zbožím a jen málokdo dokáže ocenit jeho obrovskou roli na kvalitním a zdravém spánku. Přitom je to právě on, který dokáže dovést spánek k dokonalosti.

Na trhu najdete široký výběr polštářů různých rozměrů, materiálů a vlastností, které Vám slibují komfort. Záleží ale na zvycích a požadavcích na pohodlí každého z Vás. Jak tedy máte vybrat ten správný polštář, abyste už nemuseli trápit nespavostí či snad dokonce bolestí páteře?

Jak vybrat velikost polštáře?

Výzkumy prokázaly, že správný polštář by měl podpírat krční páteř tak, aby byla v rovině s celou páteří. Neměl by tedy sahat pod ramena, protože rameno se musí (pro dosažení zmíněné roviny páteře) zabořit do matrace. Bohatě si tedy vystačíte s polštáři malých rozměrů (50×70 cm nebo 40×60 cm), které v případě potřeby vyšší podpory hlavy snadno přeložíte. Nejprodávanějším rozměrům je polštář o rozměru 70x90cm.

Jak vybrat tvar polštáře?

Na trhu jsou na výběr klasické polštáře a polštáře anatomické. První zmíněné určitě dobře znáte, anatomické jste už také určitě někde zahlédli. Mají zvláštní tvar, který dokáže zmírnit tlak, poskytnout maximální pohodlí v oblasti šíje a umožnit svalům na šíji a ramenou úplné uvolnění. Některým lidem dokonce dokáže kromě bolesti krční páteře a nespavosti zmírnit také chrápání.

Check our bestsellers!

Je při výběru polštáře důležité zohlednit spánkovou polohu?
Ano, je to práva Vaše nejčastější spánková poloha (na zádech, na boku či na břiše), podle které byste se měli při výběru polštáře řídit. Pro každou takovou polohu je totiž vhodný jiný druh polštáře.

Lidé spící v poloze na břiše více ocení polštář měkký a nízký, naplněný hedvábím nebo mikrovlákny, který se přizpůsobí váze těla a tím zaručí, že nebude docházet k příliš velkému namáhání páteře.

Pro ty, kteří spí raději na zádech, je vhodný polštář vyšší a středně měkký. Měl by udržovat páteř v přirozené zakřivené pozici a zároveň rovnoměrně podpírat krk a ramena. Zcela nejvhodnější volbou je anatomický polštář.

Lidé spící na boku by měli sáhnout po polštáři vyšším, tvrdším, nejlépe anatomicky tvarovaném, který poskytne správnou oporu také pro krk a ramena.

Pokud během noci spánkové polohy často střídáte, doporučujeme Vám střední variantu, tedy polštář středně měkký a středně vysoký. Právě pro Vás jsou určeny tzv. přizpůsobivé polštáře, které obsahují paměťovou pěnu, která se přizpůsobí teplotě těla.

Z jakých materiálů výplní mohu vybírat?

Na trhu je celá řada výplní, avšak zorientovat se v nich není těžké. Mezi moderní výplně patří polyesterové či duté vlákno. To je většinou ve formě polyesterových kuliček, které můžete snadno doplňovat nebo ubírat podle toho, jak je to pro Vás pohodlné. Duté vlákno můžete navíc bez problémů prát, protože má nízkou schopnost navlhnout.

 

Jak se dá polštář čistit?

Dnes už má většina polštářů odnímatelné a pratelné potahy. Co se ale týče čištění výplní, záleží na druhu materiálu výplně. Nejlepší tedy uděláte, pokud budete postupovat podle pokynů výrobce.

Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X