Jak si vybrat správný polštář pro zdravý a kvalitní spánek💤

Jak si vybrat správný polštář pro zdravý a kvalitní spánek

Polštář je velmi důležitým prvkem pro kvalitní spánek a správnou pozici těla během odpočinku. Když si vybíráte polštář, měli byste zohlednit několik faktorů, jako je tvar, velikost, pevnost a materiál. Správný výběr polštáře přispívá k udržení správného držení těla a prevenci bolesti zad a krku.

Existuje mnoho typů polštářů, jako jsou pěnové, latexové, peří a syntetické. Každý typ má své vlastní výhody a nevýhody. Proto je důležité zjistit, který typ polštáře nejlépe vyhovuje vašim potřebám a preferencím. Vhodnou volbou může být také anatomický polštář, který je navržen tak, aby podporoval správnou pozici hlavy a krku při spánku na boku nebo na zádech.

Pevnost polštáře by měla být přizpůsobena vaší postavě a spánkovému stylu. Měli byste zohlednit výšku ramen a šířku ramenního pletence, aby polštář dokázal správně podpírat hlavu a krk.

Velikost polštáře je také důležitá. Pokud spíte na boku, měl by být polštář dostatečně velký, aby podpíral hlavu a krk, ale ne tak velký, aby vás vyváděl z rovnováhy. Pokud spíte na zádech, méně výrazný polštář může být vhodnější.

Závěrem je nutné zmínit se také o materiálu polštáře. Někteří lidé mají alergie na peří nebo prach, a tak by měli zvolit syntetické materiály nebo materiály s antibakteriálními vlastnostmi.

Pamatujte si, že kvalitní spánek je nezbytný pro zdraví a pohodu. Vyberte si proto polštář s pečlivostí a zohledněte své potřeby, abyste si zaručili klidný a zdravý spánek.

spánek

Jak si vybrat správný polštář pro zdravý a kvalitní spánek

Krok 1: Určete svůj spáčský styl

Prvním krokem při výběru správného polštáře je určení spáčského stylu. Pokud spíte na boku, budete potřebovat polštář s větší výškou než ten, který potřebujete, pokud spíte na zádech nebo na břiše. Pokud spíte více než jedním způsobem, existují polštáře, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly všem stylům.

Krok 2: Zvažte materiál polštáře

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je materiál polštáře. Pokud trpíte alergiemi nebo astmatem, je lepší vybrat hypoalergenní polštář s prachovými mify, které odolávají prachu a plísním. Pokud hledáte extra podporu, vyzkoušejte paměťové pěny polštáře, které se přizpůsobí tvaru vaší hlavy.

Krok 3: Vyberte vhodnou velikost

Nezapomeňte také zvážit velikost polštáře. Polštář by měl být dostatečně velký na podporu vaší hlavy, ale zároveň ne tak velký, aby vám zavadil do krku nebo ramen.

Krok 4: Testujte polštáře

Nejlepším způsobem, jak zjistit, zda je určitý polštář vhodný pro váš spáčský styl, je ho vyzkoušet. Mnoho obchodů s postelovým nábytkem umožňuje zákazníkům vyzkoušet polštáře před nákupem.

Krok 5: Zvažte investici

Konečně, nezapomeňte na cenu. Vlastnit kvalitní polštář může být drahé, ale tato investice se vyplatí v podobě lepšího a zdravějšího spánku. Budete úspornější, když si koupíte polštář, který vám vyhovuje, místo nákupu levnějšího a nekvalitního polštáře, na kterém nebudete spát dobře.

Tak a máte to, 5 jednoduchých kroků k výběru správného polštáře pro zdravý a kvalitní spánek. Pokud stále nejste jisti, zda je určitý polštář ten správný pro vás, obraťte se na odborníky, jako jsou lékaři nebo specializovaní prodejci postelového nábytku.

Původní článek můžete najít na Sleep Foundation

Kvalitní PÉŘOVÉ POLŠTÁŘE V AKCI ➡️

Jak si vybrat správný polštář pro zdravý a kvalitní spánek

Jaký má být materiál polštáře?

Vybrat si správný materiál polštáře je velmi důležité pro zajištění zdravého spánku. Pokud trpíte alergiemi, zvolte hypoalergenní materiály, jako je například memory foam, latex nebo polyesterová vlákna. Pokud vám vadí teplo, doporučujeme polštář s prodyšnou vrstvou z gelového polštáře.

Jak si vybrat správnou velikost polštáře?

Správná velikost polštáře závisí na vašich individuálních potřebách. Pokud spíte na boku, doporučuje se vám větší polštář, který podporuje vaše ramena a krk. Pokud spíte na břiše, volte spíše menší polštář, aby se vaše krční páteř nepřetěžovala. Pokud preferujete spaní na zádech, pak se hodí polštář s vyšší hloubkou, aby podpořil výšku vašeho krku.

Jak často bychom měli polštář vyměňovat?

Všechny polštáře mají životnost a nutně potřebují být vyměněny po určité době. Platí zhruba pravidlo, že polštář by se měl vyměňovat až po 2-3 letech používání. Pokud však polštář viditelně ztrácí na objemu, zvláště v oblasti krku, měli byste ho vyměnit dříve. spánek <a href="https://spovleceni.cz/jak-vybrat-polstar-a-co-byste-meli-zvazit-pri-nakupu/" data-internallinksmanager029f6b8e52c="19" title="jak vybrat polštář">Jak vybrat polštář</a> na spaní

Jak vybrat správný polštář na spaní?

1. Zvažte své preferované postavení při spánku

Polštář by měl být vybrán podle toho, jak spíte. Pokud spíte na břiše, potřebujete měkčí polštář, aby udržel hlavu a krk v přirozené poloze. Pokud spíte na zádech, středně tvrdý polštář pomůže udržet hlavu a krk v rovině s páteří. A pokud spíte v poloze na boku, tvrdší polštář podpoří hlavu a krk a udrží páteř v přímé linii.

2. Rozhodněte se pro typ polštáře

Každý typ polštáře má své vlastnosti a výhody. Například pěnové polštáře jsou hypoalergenní a odolné proti bakteriím a plísním. Péřové polštáře jsou velmi měkké a pohodlné, ale nejsou ideální pro alergiky. Hlavní výhodou vlněného polštáře je jeho schopnost udržovat tělesnou teplotu.

3. Vyberte velikost polštáře

Zohledněte vaši postavu a velikost postele při výběru velikosti polštáře. Klasické velikosti jsou 60 x 40 cm nebo 70 x 50 cm, ale pokud jste vyšší nebo širší, můžete si vybrat i větší polštář.

4. Testujte polštář

Při výběru polštáře neváhejte si ho v obchodě vyzkoušet. Lehněte si s ním na záda a břicho a ujistěte se, že polštář udržuje vaši hlavu a krk v přirozené poloze.

Zdroj: Wikipedia

polstarky

Jak si vybrat správný polštář pro zdravý a kvalitní spánek?

  • Je důležité vzít v úvahu typ spánku (břicho, bok, záda apod.)
  • Polštář by měl být vyroben z kvalitních materiálů (např. paměťové pěny nebo latexu)
  • Je potřeba zvážit výšku a tuhost polštáře podle potřeb konkrétní osoby
  • Přejděte na polštář s hypoalergenními vlastnostmi, aby se zabránilo alergickým reakcím
  • Vyhýbejte se nadměrnému plnění polštářů, aby se zabránilo ochablostí během spánku

Kategorie – Polštáře a peřiny
Povlečení v AKCICHCI CLEVU

❗ Výprodej povlečení - skvělé ceny

X